У ЄС рекомендують усім державам-членам вимагати від мандрівників із Китаю тести на коронавірус

У ЄС рекомендують усім державам-членам вимагати від мандрівників із Китаю тести на коронавірус

Китай, коронавірус
Міський центр тестування на COVID-19, Пекін, 10 листопада 2022 року, фото: AP

Представники Європейського Союзу "наполегливо" рекомендують усім державам-членам вимагати негативні тести на COVID-19 від подорожуючих із Китаю. Вже цієї неділі виїзд з країни спроститься через скасування політики "нульового COVID". Про це пише ВВС.

Зараз у Китаї спостерігається сплеск випадків захворювання, повідомляють про переповненість лікарень і крематоріїв. Деякі країни ЄС вже запровадили тестування — незважаючи на попередні поради про те, що це "невиправдано".

Рекомендація щодо негативних тестів у середу, 4 січня, надійшла від Інтегрованої групи реагування на політичні кризи ЄС (IPCR), органу, що складається з офіційних осіб 27 урядів ЄС.

Що відомо про скасування політики "нульового COVID" у Китаї

Як оголосила у Китаї Національна комісія з охорони здоров'я, з 8 січня COVID-19 буде офіційно понижений до інфекційного захворювання класу В. Після майже трьох років закритих кордонів, Китай знову стане відкритим для тих, хто має робочі , навчальні візи та для туристів.

Зняття обмежень щодо COVID-19 означає, що карантин буде скасовано, але прибуваючим мандрівникам все одно потрібно буде пройти ПЛР-тест. Обмеження на щоденну кількість рейсів, дозволених до Китаю, також буде скасовано.

Протести у Китаї проти карантину

У листопаді у Китаї спалахнули протести через політику влади щодо коронавірусу. Люди невдоволені жорсткими обмеженнями.

Безпосереднім поштовхом до демонстрацій стала смертельна пожежа в Урумчі, столиці Сіньцзяна, на крайньому північному заході Китаю в четвер. Тоді 10 людей, у тому числі троє дітей, загинули через те, що пожежні служби не змогли дістатись житлового будинку, охопленого вогнем.

Мешканці звинуватили в цьому заходи, пов’язані з карантином. Китайські чиновники ж заперечували, що в цьому винні обмеження, пов’язані з COVID-19, і заявили, що "здатність деяких жителів рятувати себе була надто слабкою", — це викликало хвилю гніву в китайських соцмережах.

Жителі Урумчі, одного з найбільш жорстко контрольованих міст Китаю в результаті масштабних заходів безпеки, вийшли на акцію протесту в п'ятницю, 25 листопада. У суботу та неділю протести поширились.

28 листопада стало відомо, що влада Китаю почала вводити у великі міста поліцейські підрозділи та техніку для придушення протестів проти "політики нульової терпимості" до COVID-19. За даними CNN, протести охопили щонайменше 16 великих міст Китаю.

Зокрема, 28 листопада китайська влада вивела велику кількість поліцейських підрозділів на вулиці Пекіна. Також поліція вдалася до активних дій у Шанхаї. Окрім того, китайська влада вивела поліцію й на вулиці інших великих міст, зокрема, Ченду та Уханя.

Учасники демонстрацій у китайських містах вигукували й антиурядові гасла — "геть Компартію" і "геть Сі Цзіньпіна".

Читайте також

250 мільйонів інфікованих: У Китаї зростає захворюваність на COVID-19

На початок