Картини та сорочки: вишиванки Херсонського художнього музею

Картини та сорочки: вишиванки Херсонського художнього музею

Картини та сорочки: вишиванки Херсонського художнього музею Херсонський художній музей

У День вишиванки Херсонський художній музей знайомить із експонатами. Тут зберігаються вишиванки українських майстринь та портрети, де жінки зображені у сорочках. Про них музейники розповіли Суспільному.

У колекції музею представлені роботи української майстрині вишивки Олександри Бєльської.

"Олександра Іванівна народилась у 1889 році у Києві. Там здобула художню освіту та мешкала все своє життя. У неї, як і у кожній майстрині, було безліч «таємниць», пов’язаних з технікою вишивання і добором ниток. Вишивальниця досконало володіла «мовою» орнаментального письма, відчувала енергетику кольорів, поєднувала їх зі своїми почуттями і помислами", - каже завідуюча науково-експозіційного відділу музею Наталя Кольцова.

Картини та сорочки: вишиванки Херсонського художнього музею

Робота Олександри Бєльської/ Фото: Херсонський художній музей

Також у музеї зберігаються роботи херсонської мисткині Ганни Гладченко.

"Кілька років тому в музеї експонувалася персональна виставка Ганни, яка у числі провідних українських майстрів художньої вишивки брала участь в акції по виготовленню вишитої карти України. Майстриня працювала над створенням одного з найбільш складних орнаментних малюнків — кримсько-татарського «Дерева життя». Після завершення експонування вишивальниця подарувала музею кілька своїх робіт, за що ми, як завжди, дуже вдячні", - додає Наталя Кольцова.

Картини та сорочки: вишиванки Херсонського художнього музею

Майстриня Ганна Гладченко/ Фото: Херсонський художній музей

Вишиті сорочки у музеї є і на полотнах. Одна з них зображена у роботі Михайла Брянського "Портрет дівчини у вишиваній сукні". Художник народився у 1830 році у Києві.

"Перед нами дівчина у національому костюмі Київської губернії. Не прагнучи передати психологічний образ своєї моделі, художник зобразив характерний для свого регіону тип, ретельно фіксуючи особливості кожної деталі дорогого святкового вбрання та елементи майстерно вишитого орнаменту на її одязі", - розповідає заступниця директора з наукової роботи музею Владислава Дяченко.

Картини та сорочки: вишиванки Херсонського художнього музею

Михайло Брянський " Портрет дівчини у вишиваній сукні"/Фото: Херсонський художній музей

Інший портрет з дівчиною у вишиванці написав Іван Лобода у 1971 році.

"На портреті зображена гуцульська красуня Катерина Вережак, яку художник написав у селі Кривопілля Верховинського району Івано-франківської області. Їй близько 20 років, вона позує художнику з вишиванням у руках, яке належить її матері, знаній у селі вишивальниці. Авторська назва картини "Гуцулочка". Дівчина сидить перед своїм будинком, що над річкою. Портрет був написаний у 1971 році. Сьогодні Катерина Вережак живе і працює у селі Верховина, вона викладач, має дочку та двох онуків",- зазначила Владислава Дяченко.

Картини та сорочки: вишиванки Херсонського художнього музею

Іван Лобода "Гуцулочка"/Фото: Херсонський художній музей

Єлизавета Жарких, Таміла Іванова.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди