Зірки фільму "Ромео і Джульєтта" 1968 року подали до суду на кінокомпанію через "сексуальну експлуатацію"

Зірки фільму "Ромео і Джульєтта" 1968 року подали до суду на кінокомпанію через "сексуальну експлуатацію"

Зірки фільму "Ромео і Джульєтта" 1968 року подали до суду на кінокомпанію через "сексуальну експлуатацію"
Courtesy Everett Collection

Актори фільму "Ромео і Джульєтта" 1968 року Олівія Хассі та Леонард Вайтінг подали позов до Вищого суду Санта-Моніки (Каліфорнія), звинувативши кінокомпанію Paramount у сексуальній експлуатації та розповсюдженні оголених зображень дітей-підлітків. Про це повідомляє видання Variety.

На момент зйомок фільму актори були ще підлітками – Олівії Хассі виповнилося 15 років, а Леонарду Вайтінгу – 16 років. Зараз акторам за 70. У позові йдеться про те, що італійський режисер Франко Дзефіреллі запевнив молодих акторів у тому, що вони будуть одягнені в білизну тілесного кольору. Проте в останні дні зйомок він просив зніматися оголеними.

Також актори зазначають у скарзі, що Дзефіреллі показав їм, де буде розташована камера, та запевнив, що їхніх оголених тіл не буде у фільмі. Але після виходу "Ромео і Джульєтти" стрічка не тільки була номінована на чотири премії "Оскар", але й піддалася критиці через показані оголені груди акторки Хассі та сідниці Вайтінга.

Зірки фільму "Ромео і Джульєтта" подали до суду на кінокомпанію Paramount через оголену сцену
Режисер Франко Дзефіреллі та акторка Олівія Хассон на зйомках фільму. Фото: wikipedia.org

Актори позиваються через те, що протягом 55 років після виходу фільму, вони так і не змогли працевлаштуватися та мали дуже обмежену акторську кар'єру. А ще вимагають відшкодування збитків за завдані душевні страждання, які на їхню думку, перевищують 500 мільйонів доларів.

Видання зазначає, що Олівія Хассі в інтерв'ю 2018 року для Variety захищала оголену сцену наголошуючи, що ніхто ще не робив такого у її віці. А того ж року в іншому інтерв'ю Fox News вона сказала, що ця сцена була "табу" в Америці, але в той час оголеність уже була поширеною в європейських фільмах.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок