Кабмін спростив систему ввезення в Україну цивільних безпілотників

Кабмін спростив систему ввезення в Україну цивільних безпілотників

Кабмін спростив систему ввезення в Україну цивільних безпілотників
Безпілотник. Ілюстративне фото: pixabay

Кабінет міністрів дозволив ввозити в Україну безпілотники через кордон без оформлення гарантійних листів. Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Відповідне рішення стосується цивільних дронів та безпілотників подвійного призначення, які передають міжнародні донори. Воно діятиме протягом воєнного стану.

За рішенням Кабміну пропуск через митний кордон України безпілотників та запчастин до них здійснюється за місцем перетину кордону. Особа, яка перевозить літальні апарати має подати у паперовій чи електронній формі заповнену декларацію.

На період війни під час ввезення митники не будуть вимагати гарантійні листи та не застосовуватимуть нетарифне регулювання — ліцензування і квотування.

Раніше міністр з питань цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що Україна закупила близько 1400 безпілотників, переважно для розвідки, а також планує розробити бойові моделі дронів, здатні атакувати безпілотники, які Росія використовує під час свого вторгнення.

Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат повідомив, що починаючи з вересня українська протиповітряна оборона знищила понад 420 російських ракет та 430 дронів-камікадзе.

Читайте також

Війна дронів. Які безпілотники використовують ЗСУ і чим вони кращі за російські

"Допомагаємо ЗСУ бачити ворога". У Дніпрі виготовляють безпілотники "Чаклун"

На початок