Українська перемога є фундаментальною для ЄС та всього світу — прем'єр Швеції

Українська перемога є фундаментальною для ЄС та всього світу — прем'єр Швеції

Українська перемога є фундаментальною для ЄС та всього світу — прем'єр Швеції
Прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон. Фото: АР

Вторгнення РФ в Україну стало найбільшою кризою у Європі і українська перемога є фундаментальною для Європейського союзу та всього світу. Про це заявив прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон на зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном у Парижі.

"Швеція починає своє президентство у час коли ЄС стикнувся з кількома паралельними кризами. Російське вторгнення в Україну є звісно найгіршим з них. Українська перемога є фундаментальною для ЄС та всього світу", — сказав він.

Водночас Крістерссон заявив, що перед ЄС також стоять питання енергетичної кризи, кліматичної кризи, інфляції, які впливають на конкурентноспроможність ЄС.

"Ми будемо працювати разом за зеленішу, безпечнішу та вільнішу Європу. Ці три слова є ключовими для нашого президенства. Але нашим найважливішим пріоритетом є продовження підтримки України. Ми також будемо фокусуватися на енергетичній безпеці. Війна дала чітко зрозуміти усій Європі, що надійне енергопостачання має вирішальне значення для нашої безпеки", — сказав шведський прем'єр.

У неділю 1 січня Швеція перебрала від Чехії головування у Раді Європейського союзу та пообіцяла подальшу підтримку України. У Стокгольмі зазначили, що Україна бореться за своє виживання як нації – і за безпеку та життя своїх громадян.

Читайте також

Зеленський провів розмову з президенткою Єврокомісії: яку допомогу від ЄС очікувати найближчим часом

Фінляндія сподівається стати членом НАТО до липня 2023 року

На початок