Державна податкова служба України планує у 2023 році провести документальні перевірки у 2085 компаній, 140 фінансових компаній-нерезидентів та 1461 ФОПа.
Про це повідомляє платформа Опендатабот, посилаючись на дані Державної податкової служби.
Зазначається, що 97 % плана-графіка на 2023 рік складають платники податків, планові перевірки яких не були проведені у 2022 році та ті бізнеси, що, за результатами подання звітності у поточному році, мають високі ризики несплати податків.
Згідно з законом, високий ризик проведення перевірок мають компанії:
- у яких рівень сплати податку на прибуток нижчий на 50%, ніж у середньому по галузі;
- що мають відносини з контрагентами, які знаходяться в розшуку або ліквідовані — якщо сума операцій більша за 5% від усього обсягу операцій, але не менша за 100 тисяч грн;
- про які є інформація щодо ухилення від оподаткування;
- які мають ознаки фіктивності;
- реєстрацію яких скасовано у судовому порядку;
- стосовно яких встановлено факт неподання податкової звітності протягом двох податкових (звітних) періодів;
- які знаходяться в розшуку;
- які визнані банкрутами.
При цьому наголошується, що згідно з Податковим Кодексом, строки проведення документальних планових перевірок зупинені до припинення або скасування воєнного стану.
Читайте також: ФОПів звільнили від штрафів за невчасне подання звітності. Юрист пояснив, які умови, і чому їх важко виконати
"Не слід плутати публікацію плану-графіка планових перевірок і їх фактичне проведення. У випадку, якби ДПС не опублікувала план-графік у встановлений законом строк, то не змогла б провести перевірки навіть після скасування у 2023 мораторію", — пояснив адвокат та доктор юридичних наук Яків Воронін.
Водночас за його словами, внесення до парламенту законопроєкту про скасування мораторію на планові перевірки слід очікувати вже скоро, тож кожному платнику податків варто перевірити план-графік податкових перевірок і готуватися до них заздалегідь.
Дізнатися, чи заплановані планові перевірки щодо бізнесу можна за допомогою Опендатабот, надіславши назву або код компанії у бот Viber або Telegram.
Читайте також: У Мінцифри розповіли, скільки українців створили свій бізнес з початку війни