"Хапаюсь за будь-яку роботу, бо потрібні гроші", - клієнт Хмельницького центру соціальної підтримки

"Хапаюсь за будь-яку роботу, бо потрібні гроші", - клієнт Хмельницького центру соціальної підтримки

"Хапаюсь за будь-яку роботу, бо потрібні гроші", - клієнт Хмельницького центру соціальної підтримки ЦСП/Поділля

14 клієнтів Хмельницького міського центру соціальної підтримки та адаптації змогли під час карантину знайти роботу. Про це розповів Суспільному директор центру Дмитро Старцун. Де працюють мешканці центру і як облаштували побут у період карантину.

Родина Світлани Паринової приїхала з Горлівки, що на Донеччині в соціальному готелі облаштованому при центрі, проживають півтора року. Жінка каже за фахом технік - технолог борошномельного виробництва, але наразі не працює.

ЇЇ чоловік, Анатолій, каже: працює наразі оператором з відчистки зерна.

Анатолій, каже: працює наразі оператором з відчистки зернаЦСП1/Поділля

Анатолій, каже: працює наразі оператором з відчистки зерна

«Я роботу найшов, ще коли переїхали, ми вже тут п’ять років живемо. Одразу знайшов роботу, так і роблю. Вважаю, що знайти роботу – не легко, треба просто захотіти. Я знайшов роботу і в мене робота непогана».

Яна Смірнова з родиною переїхала до Хмельницького у 2014 році з міста Сніжне, що на Донеччині . Каже, у соціальному готелі проживає із чотирма дітьми.

"Я отримую виплати від держави і на період карантину, ми живемо з того, що отримували", - каже Яна СмірноваЦСП2/Поділля

"Я отримую виплати від держави і на період карантину, ми живемо з того, що отримували", - каже Яна Смірнова

«Я перебуваю по догляду за дитиною по ЛКК, тому що в мене дитина знаходиться під моєю опікою. Я отримую виплати від держави і на період карантину, ми живемо з того, що отримували. З них ми отримуємо адресну допомогу, з якої я сплачую проживання в соціальному готелі».

Клієнт відділення нічного перебування Юрій Ковач, каже, безкоштовно проживає у центрі адаптації. Додає, сам він із Закарпаття, і у нього склалася важка ситуація, коли потрібно було звернутися до центру. На сьогодні він працює на хлібзаводі, - розповідає Юрій Ковач.

Ольга Тихонова також проживає у відділенні нічного перебування. Жінка додає, перебуває на обліку у центрі зайнятості.

«Я почала посилено шукати роботу після карантину і ось вийшло, мене взяли доглядальницею, доглядати бабусю стареньку. Хватаюсь за будь-яку роботу, бо потрібні гроші і все таки хочу піти звідси і зняти собі житло».

У Хмельницькому міському центрі соціальної підтримки та адаптації працює два відділення: відділення нічного перебування та відділення соціальний готель, каже директор закладу Дмитро Старцун.

«У відділенні нічного перебування під час соціального патрулювання наші працівники надають інформаційні послуги, санітарно-гігієнічні і послуга з притулкута безкоштовне харчування. А в соціальному готелі, більшість проживає така категорія осіб, як внутрішньо переміщенні особи, або особи, які потерпають від домашнього насилля»

Дмитро Старцун додає, основне, чим допомагають своїм клієнтам – відновлення документів.

Дмитро Старцун: "Основне, чим допомагаємо своїм клієнтам – відновлення документів"ЦСП3/Поділля

Дмитро Старцун: "Основне, чим допомагаємо своїм клієнтам – відновлення документів"

«Без документів ніхто на роботу не візьме, а 80% наших клієнтів, абсолютно без єдиного папірця. Їм навіть приходиться десь працювати неофіційно в будівлях для того, щоб відновити саме документи. Ми окрім того, що відновлюємо документи та ще й реєструємо місце проживання. Для того, щоб людина могла стати на облік в Хмельницький міський центр зайнятості».

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди