У Львові підготували новий проєкт до відкриття Порохової вежі. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

У Львові підготували новий проєкт до відкриття Порохової вежі. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

У Львові підготували новий проєкт до відкриття Порохової вежі. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ Центр архітектури, дизайну та урбаністики

У п'ятницю, 22 травня для відвідувачів відкриють Порохову вежу, спершу запрацює перший поверх. За два місяці карантину у Пороховій вежі підготували новий проєкт, каже директор Центру архітектури, дизайну та урбаністики "Порохова вежа" Тарас Зінченко.

Проєкт, який підготували до відкриття – це 3D-макет Львова, на якому покажуть історію міста від заснування у 1256 році до сьогодення. За 4 хвилини на макеті міста за допомогою світла та проєктора покажуть основні події в історії Львова. На ньому також можна буде планувати майбутні забудови.

Цей проєкт виграв грант від Українського культурного фонду.

Порохова вежа - це пам'ятка фортифікаційного будівництва у Львові. Зараз у приміщенні вежі функціонує Центр архітектури, дизайну та урбаністики.

З декількох десятків потужних львівських оборонних веж, брам і бастіонів до нашого часу збереглася лише вона. Вежа входила до третьої лінії оборони міста. Її збудували з каміння старого Міського арсеналу. Це була найпотужніша вежа, бо з цього боку під мурами міста часто зʼявлялися загарбники зі Сходу. Товщина її мурів становить 2,5-3 м, довжина вежі 24 м, ширина 19,5 м. На першому ярусі вежі було 6 гарматних бійниць, на другому 9 бійниць.

Наразі вежа стоїть на оборонних земляних валах, які залишилися з давніх часів, а у XIX столітті на них облаштували парк, який назвали Губернаторськими валами, бо неподалік розмістилася резиденція австрійського намісника Галичини. Порохова вежа входила до зовнішньої системи оборони середньовічного міста, що складалася з валів і розміщених на них башт. У мирний час служила для зберігання зерна. Вежа була зведена з неотесаного каменю, триярусна, підковоподібна в плані. Накрита гостроверхим дахом з черепиці.

У 1959 році була проведена реконструкція Порохової вежі, в ході якої будівлю переобладнали зсередини, а також на вході встановили двох кам’яних левів 19 ст., привезених з Відня як військовий трофей. В самій споруді влаштували Будинок архітектора. У 1973 році була проведена ще одна реконструкція, тоді з фасадів будівлі було знято штукатурку та відкрито бійниці, внаслідок чого вежа повернула свій первісний вигляд, який зберігає і нині.

Читайте також: У Львові створили віртуальний тур безлюдними вулицями міста
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди