У Запоріжжі пройшов випробування багі-мобіль для фронту

У Запоріжжі пройшов випробування багі-мобіль для фронту

У Запоріжжі пройшов випробування багі-мобіль для фронту
Багі "Бармалій" на випробуваннях, грудень 2022. Фото: Суспільне Запоріжжя

В Запоріжжі розпочали виробництво багі-мобілів для військових. Це невеликі легкові автівки високої прохідності. Вони допомагають українським військовим на фронті бути мобільними.

Випробування багнюкою та бездоріжжям першого запорізького багі напередодні відправки на передову, побачили журналісти Суспільного.

Розробник Володимир Тархов каже, що авто проєктували і збирали пів року, консультуючись з фахівцями з картингу та військовими аби врахувати всі аспекти роботи.

баггі
Володимир Тархов із багі "Бармалій". Фото: Суспільне Запоріжжя

Частину деталей для багі-мобіля взяли з російських Жигулів, говорить Володимир Тархов, при цьому зробили це цілеспрямовано, щоб російські деталі допомагали нищити ворога.

Його можна модифікувати відповідно до побажань військових. До прикладу, встановити дизельний двигун.

"Зараз підмерзлий пісок і гірки які не кожне повнопривідне авто пройде, плюс її можна на швидкості проходити, вона відпрацьовує чудово, позашляховик розвалиться якщо його постійно так експлуатувати", - каже Володимир Тархов.

баггі
Багі "Бармалій" на випробуваннях. Фото: Суспільне Запоріжжя

Це не перше авто яке готують до виконання бойових завдань на фронті, розповідає волонтер Рудольф Акопян, до цього переробляли автівки з перегонів на виживання для потреб військових. "Бармалій" як прозвали запорізьке багі – це перше авто зібране з нуля.

"Складно було виготовити першу таку автівку, далі, я думаю впораємось і все буде добре, будемо швидше їх виготовляти і думаю, що поставимо на серійний лад", - каже він.

баггі
Багі "Бармалій" на випробуваннях. Фото: Суспільне Запоріжжя

Першу запорізьку багі вже чекають запорізькі військові для виконання бойових завдань, розповіли розробники.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок