Христина Хорошилова з родиною у блокадному Маріуполі під обстрілами жили більше місяця. Після того, як виїхали, взялися допомагати й іншим маріупольцям вибиратися з охопленого війною міста. Згодом Хорошилові перебралися до Дніпра, потім до Одеси. Зараз вони перебувають за кордоном. Для тимчасового переїзду обрали Австрію. Як разом із вимушеними біженцями з України планують зустріти новий 2023 рік — Христина поділилася з Суспільним.
Європейське Різдво — 25 грудня — тут відчувалося скрізь: у кав’ярнях, на площах та крамницях, ділиться відчуттями Христина.
"Ми в Європі, тому звичайно за їхніми традиціями було цікаво спостерігати. Для нас ці дати незвичні, бо 30 років традицій так легко не перекреслити. Тому ми не відмовилися від святкувань на 31 грудня. Тим більше, що в європейське Різдво діти занедужали", — розповіла жінка.

В Австрії, каже Христина, у них вже сформувалося коло знайомих серед українців, що виїхали з рідної країни через війну. Це переважно мами з дітьми:
"Обов’язково зберемось разом і відзначимо наш Новий рік 31 грудня. Вже готуємо програму для дітей. До слова, тут для українських дітей місцеві благодійні фонди також організовували заходи. Деякі з них ми також відвідали, дітям сподобалося".
На Різдво в Австрії проводять ярмарок та Крампус-шоу, а в маленьких хатках на площах варять пунш. Українські ж батьки святковий стіл готуватимуть на власний смак.
"Тут різдвяний дух панує чотири тижні, багато ярмарків. Всі купують подарунки, прикрашають оселі. Але таких походів по магазинах, як у нас, не влаштовують. Їхній різдвяний стіл — це індичка чи качка та фрукти, солодощі. Ми звикли, що на столі багато страв. Та й взагалі в них після 25 грудня святом вже й не пахне, тобто для них важлива сама підготовка, аніж дійство", — каже українка.
Не влаштовують там і масових гулянь, у день Різдва в них порожні вулиці, розповідає Христина — сім'ї збираються за столом і відзначають свято в родинному колі. Більшість же українських дітей за кордоном цьогоріч зустрічатимуть свято без тата.

"Зрозуміло, що і для більшості українців зараз не до свят, тим більше масових гулянь. Є малеча, в яких татусі в ЗСУ на передовій. Це скоріше спогади з мирного життя, але якусь їх часточку цього року ми обов’язково маємо подарувати нашим дітям", — переконана Хорошилова.
Христина разом з сестрою з Одеси продовжує займатися волонтерством. Цього разу їм вдалося залучити кілька фондів для придбання подарунків для малечі зі сходу.
"Подарунки поїхали зокрема й на Донеччину: у Слов’янськ, Краматорськ, Бахмут", — каже волонтерка.

В Австрії українка працює в одному із закладів ресторації в Гмундені. У вільний від роботи час Христина пече торти та тістечка для біженців з України.
"Вже тиждень я печу для наших українців. Найпопулярніші замовлення — наполеони та медовики, бо всі сумують за домом!"

" Я відкрила для себе новий інгредієнт в Австрії, який тепер робить мій "Наполеон" ще більш смачним. Це яєчний австрійський лікер. Його я додаю в заварний крем. Рекомендую".
Читайте також
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram