У Львові за три місяці протезували понад 40 людей

У Львові за три місяці протезували понад 40 людей

У Львові за три місяці протезували понад 40 людей
Фото: Перше ТМО Львова

До Львова від початку вторгнення Росії почали доправляти на лікування цивільних та військових із вибуховими травмами та ампутаціями. Влітку в місті презентували проєкт реабілітаційного центру "Незламні", де розвиватимуть реконструктивну, пластичну хірургію та протезування. У вересні там встановили перший протез. До кінця грудня у місті встановили більше, ніж 40 протезів.

Перший біонічний протез, який встановили у вересні, отримав 33-річний військовий Михайло Юрчук. Він втратив руку та ногу навесні у боях під Ізюмом.

У Львові за три місяці протезували більше 40 людей
Михайло Юрчук разом із протезистом. Фото: Перше ТМО Львова

"У повсякденному житті з однією рукою не так просто. Навіть шнурки зав’язати ти не можеш, це проблема", — розповів військовий.

Назар Багнюк виготовляє протези вже понад 18 років. У мобільній майстерні протезування він працює особисто з кожним пацієнтом, аби всі вони могли повернутись до повноцінного життя.

У Львові за три місяці протезували більше 40 людей
Протезист Назар Багнюк. Фото: Суспільне Львів

Протези складають безпосередньо у Львові. Сюди доставляють деталі із-за кордону, а на місці у протезувальній майстерні створюють сам протез. Спершу – навчальний, потім – постійний.

"Протезист якраз поєднує, так скажемо, штучне і живе. Після тестового протезу пацієнт вже з ним працює, ми дивимося, що ми можемо поправити в ньому, як довести його до стану належного виробу. І вже, коли у пацієнта, і в нас так само, немає до нього запитань, вже тоді відливається постійний протез, на якому пацієнт іде", — каже Назар Багнюк.

У Львові за три місяці протезували більше 40 людей
Військовий Віталій Бакра. Фото: Суспільне Львів

Віталій Бакра із Чернівців один із тих, хто зараз знову вчиться ходити, тепер – на своєму уже постійному протезі. Він один із останніх у 2022-му році отримав механічну ногу у львівському центрі.

Праву ногу чоловік втратив у боях на Харківщині. Це трапилось на день Незалежності, 24-го серпня.

"Не було як підняти голову. Там 5-7 метрів прилітало від нас від танка. Там такі розриви були … А 24-го, ми дві доби так постояли, ввечері біля мене по звуку легенький такий хлопок був, бо коли по тобі летить, ти можеш навіть не почути взагалі. То людина загине і навіть не зрозуміє як. Легенький хлопок і бачу, що одну ногу перебило, друга вся в осколках теж посічена", — каже військовий Віталій Бакра.

Концепцію центру презентували у червні 2022-го у Львові. Аби не доводилось їхати за протезом та на реабілітацію за кордон і створюють цей центр. Тут надають комплекс послуг – від моменту створення протезу і до надання психологічної допомоги. Над цим працює одна спільна команда різних фахівців. Раніше для цього потрібно було їхати за кордон.

У Львові за три місяці протезували більше 40 людей
У Львові за три місяці протезували більше 40 людей. Фото: Першого ТМО Львова

"В основі всього є команда. І хірурги на початку не дуже розуміли навіщо їм обговорювати щось із травматологами, навіщо долучати туди фахівця з реанімації? І тільки кілька місяців постійного притирання і постійного долучення туди фахівця із психотерапії сформувало це уявлення, що тільки разом можна надати найкращу послугу", — каже керівниця з розвитку і комунікацій центру Ірина Заславець.

На будівництво Національного реабілітаційного центру необхідно близько 77 мільйонів євро. Він буде розташований на базі лікарні Першого медоб’єднання. Також для центру планують добудувати кілька корпусів. Паралельно роблять ремонти у вже існуючих. Планують у майбутньому не зупинятись на протезах, серед іншого мають намір друкувати 3D-імпланти кісток для складних випадків поранень, аби надавати таку допомогу пораненим українцям саме в Україні.

Читайте також

"Незламні". У Львові презентували проєкт національного реабілітаційного центру

Центр "Незламні" отримав грант на один мільйон доларів

На початок