"Непоганий рік": скількох собак і куди прилаштували з центру стерилізації у Рівному

"Непоганий рік": скількох собак і куди прилаштували з центру стерилізації у Рівному

Ексклюзивно
"Непоганий рік": скількох собак і куди прилаштували з центру стерилізації у Рівному
Фото: Суспільне Рівне

Більше сотні безпритульних собак зі стерилізаційного центру при КАТП-1728 у Рівному прилаштували в 2022 році. Про це Суспільному розповіла його керівниця Тамара Сиротинська. І додала, що зазвичай люди беруть великих собак для охорони господарства, або малих для літніх родичів.

Простерилізували за рік 146 собак, а прилаштували у нові родини 107. Разом із волонтерами процес прилаштування популяризували через соцмережі.

"Непоганий рік був в цьому плані, організовували різні заходи і зараз проводимо актуальні вигули. Зазвичай по п'ятницях з 11:00 до 13:0 ми за кінопалацом показували наших собак, розказували, як треба поводитися із домашніми, як їх вигулювати, на якому повідку, як за ними прибирати", — зазначила керівниця стерилізаційного центру при КАТП-1728 Тамара Сиротинська.

Більшість безпритульних собак у 2022 році взяли рівняни. Ще приблизно п'ять собак забрали в Ясениничі, Клевань, Новоукраїнку, Колоденку, а також в Дубно й Острог.

"Беруть чи дуже великих собак для охорони, чи малих, наприклад, для мами, якій за 70 і сама залишилася. А середніх — не дуже. Були випадки, що й старих наших собак позабирали, які пробули в нас шість-сім років. Хоча й викидають зараз дуже багато собак, вони у нас деякі на перетримці, всіх прийняти не можна. Має бути до 70, а в нас зараз 103. Кормити теж бюджет вже не дозволяє, кінець року. Але люди приносять, підгодовують, волонтерські організації допомагають", — додала Тетяна Сиротинська.

Вона також зазначила, що у 2022 році було два випадки коли собак повернули.

"Господарі просто були неготові до цього, собаки виявилися дуже активними, а вони хотіли більш спокійних. Але ми цих собак повторно прилаштували", — пояснила керівниця стерилізаційного центру.

За її даними, багато собак привозять і залишають на кінцевих зупинках громадського транспорту в Рівному. Після стерилізації, якщо собаці не знаходять господарів, їх зобов'язані випустити назад у місто.

Читайте також

  • У Рівному безоплатно обстежують зір. Де та коли приймають пацієнтів
  • Фото старого Рівного: у краєзнавчому музеї почали сканувати колекцію негативів
  • Що не можна викидати в каналізацію. Пояснює Рівнеоблводоканал
  • Чим небезпечний грип та хто у групі ризику. Пояснює лікарка з Рівного

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок