"Боятися і злитися в такій ситуації – нормально": як полтавцям зберегти спокій в умовах блекауту

"Боятися і злитися в такій ситуації – нормально": як полтавцям зберегти спокій в умовах блекауту

"Боятися і злитися в такій ситуації – нормально": як полтавцям зберегти спокій в умовах блекауту
google.com

Під час відсутності електрики та зв’язку людина повертається на базовий рівень реагування – виживання, розповіла полтавська психологиня Наталія Панченко. Про те, як зберегти спокій самому та допомогти зробити це іншим під час блекауту, далі у матеріалі Суспільного.

За її словами, повне знеструмлення– це емоційно-критичний момент, коли багато хто піддається паніці, а людина схильна орієнтуватися на думку і поведінку натовпу.

"Боятися і злитися в такій ситуації – нормально. Одна група людей панікує, і закуповує продукти та портативні акумулятори, друга – злиться на тих, хто цю паніку розводить. Будьте посередині – розумійте свої емоції, визнавайте злість і обґрунтовуйте дії. Дозвольте і собі, і кожному проживати свої емоції, як уміють".

Не варто уникати реальних подій, що відбуваються навколо, каже психологиня.

"Позитивне мислення – це добре, але не в цьому випадку. Намагайтеся тверезо дивитися на ситуацію, саме реальна оцінка того, що відбувається, і розуміння своїх емоцій допомагають впоратися з ситуацією. Будьте готові до всього, майте різні сценарії розвитку ситуації".

Час без електропостачання можна використати з користю для себе – виспатися, пограти в настільні ігри, побути з друзями чи рідними. Як розповіла Наталія Панченко, у часи повного відключення електрики і зв’язку в першу чергу треба дбати про особистий емоційний стан.

"Саме час давати собі багато підтримки, багато турботи, наповнювати себе приємними справами. Подбайте про себе і свої емоції – зробіть те, на що постійно не вистачає часу. У складні часи людям властиво об'єднуватися. Відчуття, що ти не один, додає сил і енергії, які допомагають впоратися з емоційною нестабільністю".

Також варто усвідомити, що відключення електрики – це тимчасово, каже психологиня.

Читайте також

  • Довготривале зникнення електрики: як діяти жителям Полтавщини
На початок