2022 рік у цифрах: скільки грошей на ЗСУ вдалося зібрати Суспільне Чернігів під час аукціонів

2022 рік у цифрах: скільки грошей на ЗСУ вдалося зібрати Суспільне Чернігів під час аукціонів

2022 рік у цифрах: скільки грошей на ЗСУ вдалося зібрати Суспільне Чернігів під час аукціонів
ФОТО: Суспільне Чернігів

Протягом 2022 року журналісти Суспільне Чернігів не лише знімали сюжети та писали статті на наш сайт, а ще й проводили благодійні аукціони. Саме тому пропонуємо ознайомитись з цьогорічними результатами роботи нашої команди щодо збору коштів на потреби ЗСУ.

У цьому матеріалі ми розповімо, які ексклюзивні лоти нам вдалося продати цьогоріч, скільки грошей виручити та яке спорядження придбати на ці кошти.

Прапор Чернігівщини з підписом Зеленського

Першим лотом був прапор Чернігівщини з підписом Президента України та Верховного Головнокомандувача ЗСУ Володимира Зеленського. Його вдалося продати на спільному аукціоні Суспільного з благодійним фондом “Це моє місто”, який був частим партнером Суспільного, за 200 тисяч гривень.

Фінальну ставку 24 червня зробив директор чернігівського швейного підприємства “Українська оселя” з Чернігова Юрій Лавський.

"У нас є виробництво, швейний бізнес, в нього потрапив снаряд. Ми переїхали, частково відновили виробництво. Зараз допомагаємо волонтерам, допомагаємо всім, чим можемо, щоб наші бійці й ми все ж таки змогли перемогти", — каже Юрій.

Прапор Чернігова з підписом Зеленського

Наступним ми продали прапор Чернігова також з підписом Верховного головнокомандувача ЗСУ та Президента України Володимира Зеленського. Його виграв адміністратор одного з міських інтернет-пабліків Денис Гакал.

Історичну реліквію, як він її назвав, Денис прийшов забрати разом зі своєю дружиною.

"В мене було передчуття, що я переможу", — каже переможець.

Цей унікальний прапор розігрували серед 126 ставок, шість з яких були від Дениса, на загальну суму в 1 200 гривень. За час спільної лотереї Суспільне Чернігів та благодійного фонду "Це моє місто" нам вдалося зібрати понад 26 000 гривень.

За зібрані 226 тисяч гривень з продажу двох прапорів вдалося придбати:

  • Генератор для 12-го окремого танкового батальйону оперативного командування "Північ".
  • Тепловізор для 58-ї окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського, другий батальйон, друга рота, оперативного командування "Північ".
  • Пластини для 15 бронежилетів, частину з яких передадуть захисникам у район Бахмута, частину – на кордон Чернігівщини, два-три жилети — за індивідуальними запитами.
  • Генератор для окремого стрілецького батальйону А 4569 (вузол зв’язку) з Чернігова.
  • Тепловізор для п`ятого штурмового полку А4010.

Частина кабіни російського СУ-34

2 вересня завершився ще один благодійний аукціон Суспільне Чернігів, на якому продали частину кабіни російського СУ-34, збитого у небі над Черніговом 5 березня. Переможцем аукціону став чернігівський програміст Олександр Матвієнко. Його ставка була найвищою на момент завершення торгів та склала 45 000 гривень.

Кабіну літака Олександр Матвієнко передав історичному музею імені Тарновського, що в Чернігові. Вона стане частиною експозиції "Рашизм = фашизм. Чернігів 1941–2022".

Виручені кошти передали на потреби оперативного командування "Північ" через Благодійний фонд "Рамена", який закупляє чотири автівки для військових на передовій.

Прапор України з підписом Залужного

22 жовтня завершився спільний аукціон Суспільне Чернігів з БФ "Це моє місто", на якому продали державний прапор України з підписом Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.

Переможцем аукціону став чернігівський підприємець Владислав Москальчук. Його ставка була найвищою на момент завершення торгів та склала 101 000 гривень.

"Це виявилось трошки більше, ніж було передбачено нашим сімейним бюджетом, але, якби ставка не зіграла — ці ж кошти все одно надійшли б на допомогу військовим, у рамках іншого благодійного збору", — говорить Владислав.

За його словами, найбільше перемозі в аукціоні зрадів його шестирічний син.

Особисті лижі Артема Прими

В останньому аукціоні 2022 року Суспільне Чернігів разом з БФ "Це моє місто" продавали лижі багаторазового учасника Олімпійських ігор, біатлоніста Артема Прими. Саме на цих лижах Артем Прима виступав на Олімпійських іграх у Пекіні у лютому 2022 року.

Найбільшу ставку у 35 тисяч зробив історик з Херсона та координатор волонтерського табору "Будуємо Україну разом" Євген Шатілов.

"Я насправді давній прихильник зимових видів спорту, біатлону, я дивлюся з 2007 року певно змагання і я побачив, що є такий розіграш. Слідкував за подіями олімпіади 2022 року і це був такий яскравий спогад перед початком повномасштабного вторгнення і цікаво було мати такий артефакт від Артема Прими", — каже Євген.

Два місяці після повномасштабного вторгнення чоловік провів у Херсоні, а згодом став волонтером табору "Будуємо Україну разом". І приїхав відбудовувати Іванівку і Новоселівку на Чернігівщині. Про особисті лижі мріяв давно, а тому сподівається стати на них вже цієї зими.

За гроші, зібрані під час аукціону, фонд "Це моє місто" придбав оптичний приціл для військової частини Чернігівщини, а залишок направили на систему нічного бачення для автомобіля ЗСУ.

P.S. Загалом за 2022 рік Суспільне Чернігів вдалося зібрати 407 000 гривень, які були направлені на потреби різних підрозділів Збройних Сил України.

Читайте також

Підсумки 2022 року очима війни. Політика на Чернігівщині

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок