Чи доступне Закарпаття для вимушених переселенців з інвалідністю в ефірі "Суспільне Спротив" розповів голова обласного товариства осіб з інвалідністю Денис Сухотін.
"У першу чергу, коли люди з обмеженими можливостями приїжджає на залізничний чи автомобільний вокзал, вони стикаються з недостатньо розвиненою інфраструктурою. На самому вокзалі недостатньо інформаційних показників, а обслуговування переселенців знаходиться в центрі міста і добиратись з вокзалу досить складно. Перешкодою є і високі бордюри, незручні пандуси. Коли починалась війна, в основному потрібні були тимчасові засоби реабілітації. Після восьми місяців війни все стабілізувалось", — розповідає голова обласного товариства осіб з інвалідністю Денис Сухотін.
"На Закарпаття прибуло 4556 осіб з інвалідністю. До війни їх було 6 тисяч. Також є пансіонат, який обслуговує людей з обмеженими можливостями, але достатньої кількості міст через війну немає. В області почали перелаштовувати старі приміщення на житлові будинки для проживання переселенців", — йдеться у інтерв'ю.
"Через обмежену мобільність громадських організацій, важко добиратись у села та віддалені райони. Погано поширюється інформація про проблеми безбарєрності, стратегії безбарєрності. На місцевому рівні осередки населення роблять все що можуть, але цього недостатньо", — говорить Денис Сухотін.
"На Закарпатті багато архітектурних пам'яток, які не пристосовані для людей з інвалідністю. Люди, які приїжджає з центральних регіонів України, звикли до більш сучасної інфраструктури.", — йдеться у інтерв'ю.
Читайте також
- Окупанти наступають на Донбасі, вночі атакували Харків 13 "Шахедами" — Генштаб ЗСУ
- Військо РФ втратило 790 окупантів за добу — Генштаб ЗСУ
- Авіація Сил оборони завдала біля 20 ударів по окупантах — Генштаб ЗСУ
- У ДТЕК пояснили, як уникнути стрибків напруги після появи електрики
- Викрали з дому і застрелили: розслідування зникнення письменника Вакуленка на Харківщині