19 травня 2016 року Верховна Рада перейменувала місто Дніпропетровськ на Дніпро. Суспільне згадує, як це було та що цьому передувало.
- У квітні 2015 року Верховна Рада України ухвалила закон щодо засудження комуністичного й нацистського тоталітарних режимів, у травні його підписав тодішній президент Петро Порошенко. За законом, зокрема, перейменуванню підлягали обласні центри Кіровоград та Дніпропетровськ.
- Однак у мерії міста, де тоді мали більшість депутати «Опозиційного блоку», цю ініціативу не сприймали. 29 грудня 2015 року Дніпропетровська міськрада звернулась до Верховної Ради з проханням зберегти назву Дніпропетровську, змінивши її семантику: мовляв, місто може називатись Дніпропетровськом на честь апостола Петра, а не на честь радянського державного діяча Григорія Петровського.

Дніпро, вид на місто.
- Рішення було ухвалене на сесії міськради, яку з ініціативи «Опозиційного блоку» провели о 6-ій ранку в приміщенні Амур-Нижньодніпровської районної ради. У мерії спершу називали скликання цієї сесії незаконним, але потім визнали її.
- Влітку 2015 року на офіційному інтернет-сайті міської ради організували голосування за нову назву міста. Жителям міста пропонували обрати з 9 варіантів, напрацьованих комісією з топоніміки, серед них було 8 нових назв (Дніпрослав, Дніпро, Січеслав, Дніпровськ, Дніпрополь, Кодак, Новий Кодак, Святослав) і чинна – Дніпропетровськ. Пізніше було заявлено про втручання в систему й недостовірність результатів голосування.

Напис у центрі Дніпра, березень 2020.
- Зрештою 19 травня 2016 року Верховна Рада перейменувала місто Дніпропетровськ на Дніпро. За відповідний проєкт постанови проголосували 247 народних депутатів. Рішення ухвалено на виконання закону «про декомунізацію».
- Міський голова Борис Філатов заявив, що жодних проблем із документообігом чи бюджетом міста у зв'язку з його перейменуванням не виникне. Він закликав жителів «не провокувати розкол в суспільстві» і сказав, що рішення Верховної Ради обов’язкове для виконання, хоч він і не є його прихильником.
- Перейменування міста співпало з Днем вишиванки. У центрі міста сотні дніпрян, вбраних у вишиті сорочки.

День вишиванки, 19 травня 2016 року.
- За даними з Українського інституту національної пам’яті, на той момент в Україні залишилось перейменувати близько 10 населених пунктів і один обласний центр – Кіровоград.
- Дніпропетровська область досі не перейменована.

Акція за перейменування області, березень 2019 року.
Читати ще
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро