У Полтаві почали монтувати дах у будинку дворянського зібрання

У Полтаві почали монтувати дах у будинку дворянського зібрання

У Полтаві почали монтувати дах у будинку дворянського зібрання
Фото: Суспільне Полтава

У Полтаві будівлю колишнього будинку дворянського зібрання накривають дахом. Тимчасову покрівлю монтують лише на бокових частинах приміщення, бо на перекриття центральної поки немає грошей. Про це розповів Суспільному начальник міського управління капітального будівництва Максим Медведєв.

Будинок дворянського зібрання у Полтаві накривають металопрофілем. Роботи виконують на бокових частинах споруди, яка згоріла два роки тому.

У Полтаві частково накривають згорілу будівлю колишнього будинку дворянського зібрання
У Полтаві частково накривають згорілу будівлю колишнього будинку дворянського зібрання. Фото: Суспільне Полтава

"Фундаментні роботи, укріплення стін і дах. Як повністю накриється дах, потім це все діло пофарбують, у вікна поставлять OSB-плити – оце вже буде фініш. Плити зафарбують білим кольором – і тоді вже все закінчиться", — каже начальник міського управління капітального будівництва Максим Медведєв.

Консервацію будівлі виконує підрядна організація «Добробуд-інвест», розповів Суспільному начальник міського управління капітального будівництва Максим Медвєдєв. Згідно з тендером, роботи оцінили у понад 14 мільйонів гривень.

4 мільйони гривень для цього спрямували 17 листопада під час засідання виконавчого комітету Полтавської міської ради. Однак витрачати ці гроші не можуть через постанову Кабміну. Згідно з нею, спрямовувати фінансування на такі роботи під час воєнного стану не можна, тож підрядник поки працює за свої гроші.

За словами представника підрядної організації, центральну частину будівлі поки не накривають через брак фінансування.

"Навіть якщо це буде тільки часткове накриття, все одно це краще, ніж чекати, поки буде можливість накрити всю будівлю. Кожен осінньо-зимовий і весняний період будівля зазнає руйнувань від атмосферних опадів і зміни температур – замерзання і так далі. Але якщо врахувати те, що, коли робили перші протиаварійні роботи, виконали армопояс по стінах, то загалом на несучій здатності будівлі ці руйнування не позначаються", — каже архітектор Артур Ароян.

У Полтаві частково накривають згорілу будівлю колишнього будинку дворянського зібрання
У Полтаві частково накривають згорілу будівлю колишнього будинку дворянського зібрання. Фото: Суспільне Полтава

Будинок дворянського зібрання – пам’ятка архітектури національного значення. Вона була частково зруйнована за часів Другої світової, а відбудована 1946-го. Понад пів століття у будівлі був кінотеатр імені Котляревського, а потім – магазин побутової хімії та заклади харчування.

У Полтаві почали монтувати дах у будинку дворянського зібрання
Будинок дворянського зібрання. Фото: Суспільне Полтава

"Це наша така «родзинка», наш центр міста. Всі наші ці будівлі, які розташовані по колу (ансамбль круглої площі – ред.) – ці всі будівлі важливі для нас. Ми розуміємо, що зараз і військовий стан, й інші є потреби, але збереження історії – це наша все-таки сильна сторона", — говорить жителька Полтави Ірина Карапузова.

Нині будівля перебуває у власності Полтавської громади. Як раніше повідомляла начальниця відділу охорони культурної спадщини обласного департаменту культури і туризму Олеся Старолат, після завершення консерваційних робіт будинок дворянського зібрання передадуть на баланс області. Після цього будуть вирішувати питання щодо реставрації будівлі.

Що відомо

  • Завершити консервацію будинку дворянського зібрання у Полтаві, який два роки тому пошкодила пожежа, зможуть за три місяці. Однак це можливо за умов сприятливої погоди та своєчасного фінансування.
  • Раніше заступниця директора обласного департаменту будівництва Ірина Особік Суспільному повідомляла, що на реставраційні роботи необхідно приблизно 450 мільйонів гривень. Однак остаточна вартість стане відома після виготовлення проєктно-кошторисної документації.
  • Вранці 9 грудня 2020 у центрі Полтави загорівся будинок, що є пам’яткою архітектури національного значення. Пожежу гасили 9 годин. У приміщенні знайшли загиблу людину. Його особу встановили;
  • Правоохоронці розпочали кримінальне провадження за статтею "Порушення вимог пожежної безпеки". Санкція – позбавлення волі від 3 до 8 років;
  • 22 грудня біля згорілої будівлі колишнього дворянського зібрання встановили огорожу.
  • Будинок – пам’ятка архітектури національного значення. Споруджений 1810 року у стилі класицизму. Був частково зруйнований за часів Другої світової, а відбудований 1946. Від того часу і впродовж понад 60 років у приміщенні працював кінотеатр імені Котляревського.
  • 18 червня депутати Полтавської міської ради погодили передачу споруди у власність області, а 6 липня таке рішення ухвалили на сесії облради.
На початок