Кандидатуру Ердогана висунули на здобуття Нобелівської премії миру

Кандидатуру Ердогана висунули на здобуття Нобелівської премії миру

ЗМІ
Кандидатуру Ердогана висунули на здобуття Нобелівської премії миру
Президент Туреччини Реджеп Ердоган під час саміту G20 в Індонезії, 15 листопада 2022 року, фото: AP

Спікер парламенту Туреччини Мустафа Шентоп висунув кандидатуру президента країни Реджепа Тайіпа Ердогана на Нобелівську премію миру "за зусилля щодо встановлення миру між Росією та Україною".

Шентопа цитує турецька газета Star.

"Я висунув кандидатуру президента Ердогана на Нобелівську премію миру за його зусилля щодо встановлення миру між Росією та Україною. У мене є заявка", — сказав речник.

Він також додав, що не лише Анкара має відповідну заявку, але й у парламентаріїв інших країн "є ініціативи в цьому плані".

Що відомо про роль Туреччини у російсько-українській війні та посередництво Ердогана

Президент Туреччини Реджеп Ердоган у листопаді вкотре заявляв, що з його боку триває робота над тим, аби війна в Україні завершилася мирним договором.

Раніше президент Туреччини повідомив що домовився з президентом Росії Володимиром Путіним про безкоштовне відправлення зерна країнам, які його потребують.

Видання Wall Street Journal також писало, що президент Туреччини Ердоган розширює глобальний вплив Туреччини на тлі російської агресії проти України.

22 липня у Стамбулі за посередництва турецької сторони була підписана угода щодо розблокування портів та вивезення українського зерна. Дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН також підписала Росія.

Крім того, за посередництва Туреччини 21 вересня вдалося обміняти п'ятьох командирів "Азову".

Українські захисники Денис Прокопенко "Редіс", Сергій Волинський "Волина", Святослав "Калина" Паламар, Денис Шлега, Олег Хоменко згідно з домовленостями до кінця війни залишатимуться під протекторатом Ердогана в Анкарі.

Читайте також: Чому Туреччина прагне бути посередником у перемовинах між Росією й Україною
На початок