ВАКС відклав засідання по Межигір'ю на 3 січня. У чому причина

ВАКС відклав засідання по Межигір'ю на 3 січня. У чому причина

Межигір'я, де жив експрезидент Віктор Янукович
Межигір'я. Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

Вищий антикорупційний суд відклав на 3 січня підготовче засідання за обвинуваченням колишнього президента-втікача Віктора Януковича та його сина Олександра у заволодінні Межигір'ям. Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

На засідання, заплановане на 28 грудня, не з’явився захисник Олександра Януковича Іван Тесленко. За його словами, він перебуває у відпустці. Попросив перенести засідання на другу половину січня.

Прокурор попросив призначити адвоката безоплатної допомоги через відсутність Тесленка.

Суд постановив призначити для захисту адвоката безоплатної допомоги Олександру Януковичу. У зв’язку з цим підготовче засідання відклали на 3 січня 2023 року.

Раніше стало відомо, що Вищий антикорупційний суд стягнув у дохід держави активи, які належали президенту-втікачу Віктору Януковичу та наближеним до нього особам, зокрема, нерухомість, твори мистецтва, а також портрет і скульптуру політика.

Що відомо про конфіскацію майна Януковича

  • 16 листопада повідомлялось, що Мін’юст готує позов про стягнення в дохід держави активів Януковича.
  • 1 червня суд дозволив слідчим ДБР провести спеціальне розслідування щодо Віктора Януковича. Його підозрюють у підбуренні військовослужбовців Управління держохорони України до дезертирства.
  • Також Печерський районний суд Києва надав дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно експрезидента України Віктора Януковича за обставинами вчинення ним державної зради внаслідок підписання "Харківських угод" з Росією.
  • 31 травня стало відомо, що ДБР дозволили провести спецрозслідування щодо експрем’єра Азарова через "Харківські угоди".
  • 6 липня Віктор Янукович, який утік до Росії взимку 2014 року після Революції Гідності, звернувся до українців. Він розкритикував нову владу, а також назвав варіант закінчення війни "шляхом взаємних поступок".
  • 14 вересня Європейський Союз не продовжив частину економічних санкцій, запроваджених проти президента-втікача Віктора Януковича, його сина Олександра, а також колишнього генпрокурора Віктора Пшонки та його сина Артема.

Читайте також

Швеція виділила майже 20 мільйонів доларів допомоги, обстріл пологового в Херсоні. 308 день війни. Онлайн

На початок