"Навантаження збільшилося, але ніхто не жаліється": як у Харкові працює соцзахист населення

"Навантаження збільшилося, але ніхто не жаліється": як у Харкові працює соцзахист населення

Ексклюзивно
"Навантаження збільшилося, але ніхто не жаліється": як у Харкові працює соцзахист населення
Евакуація, Харківська область, 30 травня 2022 року. Фото ілюстративне: t.me/synegubov

У Харкові працює дев'ять територіальних центрів, які займаються допомогою самотнім людям. Навантаження на працівників соціального захисту збільшилося майже вдвічі.

Про це Суспільне Харків 27 грудня розповіла заступниця Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан.

"Коли почались почалися військові дії, перше, що ми зробили, — повністю облікували і побачили кожну людину, яка залишилася в Харкові наодинці зі своїми проблемами", — розказує вона.

Тоді на обліку було близько чотирьох тисяч людей, на 22 грудня на обліку перебуває 5595 одиноких людей.

1600 людей з 5595 — маломобільні люди, не виходять зі своїх помешкань, з них 114 — прикуті до ліжка, 64 людини користуються візками.

"Їх обслуговують наші соціальні працівники. Нині у нас працює 390 людей. В основному, це жінки, які ходять по домівках, приносять їжу, ліки, допомагають щось прибрати, тобто вони опікають людей", — каже заступниця мера.

"Навантаження збільшилося"

Навантаження на соціальних працівників збільшилося, говорить Горбунова-Рубан: "У мирні часи у нас норма була 10-11 людей на одного працівника, сьогодні це — 18-19 людей, але ніхто не жаліється".

За словами заступниці міського голови, восени відпрацювали план евакуації план госпіталізації: "Вони всі з хронічними захворюваннями, вони всі потребують лікування і вони всі потребують догляду".

На 27 грудня госпіталізували 42 людини.

Допомога волонтерів

До допомоги самотнім людям долучаються також волонтери.

"Багато волонтерів. Тільки вчора на станції Героїв Праці скільки було волонтерів? Велика кількість, мабуть, 15. Вони мінялися: хтось поїхав, хтось приїхав підключився допомагати, тобто працювала дуже така дисциплінована і дресирована команда".

Скільки всього волонтерів долучилося до допомоги самотнім людям через оголошену міськрадою програму — Горбунова-Рубан не каже, пояснює: таких підрахунків нині не ведуть.

Читайте також

Координаційний офіс ООН запрацював у Харкові

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок