Блохін, Шевченко та Бєланов звернулися до Ради з критикою розслідування щодо УАФ

Блохін, Шевченко та Бєланов звернулися до Ради з критикою розслідування щодо УАФ

Блохін, Шевченко та Бєланов звернулися до Ради з критикою розслідування щодо УАФ Facebook

Три українських володарі Золотого м'яча Олег Блохін, Андрій Шевченко та Ігор Бєланов написали звернення до Верховної Ради України. Колишні футболісти нарікають на політизацію розслідування діяльності Української асоціації футболу на чолі з президентом Андрієм Павелком.

Лист, адресований голові Верховної Ради Дмитру Разумкову та народним депутатам, розмістив у себе на Фейсбуці Ігор Бєланов. У ньому йдеться, що проти Української асоціації футболу замість розслідування справи про зловживання діяльністю ведеться інформаційна війна.

"Однією з головних тем для маніпуляцій в рамках цієї брудної кампанії стала державна програма з розвитку футбольної інфраструктури України. Зі створенням наприкінці минулого року у Верховній Раді Тимчасової спеціальної слідчої комісії ми сподівалися, що народні депутати у співпраці з правоохоронними органами вивчать всі аспекти реалізації цієї програми та дадуть чіткі відповіді на питання: чи мали тут місце зловживання, чи всі звинувачення на адресу УАФ були надумані", — мовиться у зверненні.

Володарі Золотого м'яча зазначили, що народні депутати маніпулюють на справі Української асоціації футболу задля реалізації власних політичних інтересів.

"Ми щиро сподівалися, що півроку – достатній строк, щоб розібратися у проблемі. Однак, протягом шести місяців роботи ТСК склалося враження, що метою роботи комісії було не встановлення істини, а створення нового інструменту для маніпуляцій по цій темі. Про це свідчать і останні заяви окремих народних депутатів, які ставлять політичні інтереси вище інтересів українського футболу", — наголосили автори листа.

Насамкінець Блохін, Шевченко та Бєланов висловили прохання виключити політизацію в роботі Тимчасової слідчої комісії для продовження об'єктивного розслідування справи УАФ.

Що відомо

  • 15 листопада 2019 року Верховна Рада проголосувала за створення Тимчасової слідчої комісії, яка займатиметься розслідуванням ймовірних зловживань службовим становищем президента УАФ Андрія Павелка.
  • З 2015 до 2019 роки функціонер був народним депутатом та головою бюджетного комітету в парламенті. ТСК підозрює, що якраз в цей період УАФ незаконно заволоділа бюджетними коштами, виділеними тоді на будівництво футбольних майданчиків у всій Україні.
  • В листопаді 2019 року Генеральна прокуратура України повідомила що проти Андрія Павелка ведеться п’ять кримінальних справ. Всі вони так чи інакше пов’язані з можливим зловживанням при реалізації бюджетної програми "Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України".
  • У травні 2020 року низка іноземних ЗМІ повідомила, що ФІФА та УЄФА ведуть справу проти Павелка стосовно використання 4 мільйонів гривень, наданих Європейським футбольним союзом Україні. В пресслужбі УАФ заперечили цю інформацію.
Категорії
Олімпіада-2020Паралімпійський спортБаскетболВодний спортКомандні види спортуФормула 1MMAФехтуванняКіберспортІншеОлімпійський спортЗимовий спортPress Start