У Полтаві реорганізують медичні заклади: які саме та чому

У Полтаві реорганізують медичні заклади: які саме та чому

У Полтаві реорганізують медичні заклади: які саме та чому
Фото: Суспільне Полтава

2023-го року мають завершити ще один етап реорганізації медзакладів обласного підпорядкування. Дві установи приєднають до клінічної лікарні імені Скліфосовського. Про це під час пресконференції повідомив начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.

Обласній лікарні мають підпорядкувати дві медичних установи – це полтавський госпіталь для ветеранів війни та шкірвендиспансер. Рішення про приєднання ухвалили на сесії Полтавської обласної ради, каже Дмитро Лунін.

«Чекаємо рішення сесії, коли воно буде на бланку, щоб уже лікарня розпочала процес об’єднання. По-перше, це надає можливість економити ресурси по непрофільних видах діяльності – тобто керівництво, забезпечення в плані обслуговування тощо. Друге – ефективне управління ресурсами. Люди, які проходять лікування, зможуть бути дотичними до більш сучасного обладнання».

За словами начальника ОВА, рішення про звільнення персоналу мають вирішувати після аналізу ситуації.

«По медичному персоналу – нам не треба нікого звільняти, тому що нам не вистачає, ще потрібно добирати. Що стосується напрямків забезпечення – прибиральниці або ще хтось – треба вже буде вивчати ситуацію головному лікарю і давати свою пропозицію».

Це приєднання буде другим етапом реорганізації медзакладів. Під час першого – 2022-го року до обласної клінічної лікарні приєднали дитячу обласну лікарню.

«У наших планах створення такого єдиного медичного містечка. У нас на приєднання дитячої лікарні до обласної лікарні пішло пів року. Нам за три місяці треба сповістити людей щодо змін умов роботи. Немедичний персонал треба буде попередити про звільнення за два місяці, якщо буде така потреба. Тобто десь 5–6 місяців йде саме на організаційні питання і процес об’єднання».

За словами Дмитра Луніна, завершити реорганізацію планують приблизно улітку 2023-го року.

Що відомо

  • Процес приєднання дитячої лікарні до обласної у Полтаві розпочали 2022-го року. Так створили Центр спеціалізованої педіатричної допомоги обласної лікарні.

Читайте також

На початок