Кількість порушників, які намагаються нелегально перетнути кордон, не знижується — ДПСУ

Кількість порушників, які намагаються нелегально перетнути кордон, не знижується — ДПСУ

Кількість порушників, які намагаються нелегально перетнути кордон, не знижується — ДПСУ
Андрій Демченко, речник Державної прикордонної служби України. УНІАН

Від початку війни українці намагаються нелегально перетнути кордон України, тисячі таких випадків зафіксовані на кордонах Румунії, Молдови, Угорщини та Польщі.

Про це під час брифінгу в медіацентрі "Укрінформ" повідомив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

"Істотно не зменшується кількість порушників кордону, в тому числі і поза пунктами пропуску. Особливо така тенденція фіксується на ділянках з Румунією та Молдовою", — зазначив посадовець.

Демченко розповів, що загалом ДПСУ зафіксувала 12 100 таких спроб. Велика кількість людей намагається також незаконно потрапити до Угорщини та Польщі.

"Із 24 лютого на зеленій ділянці кордону було затримано 8400 таких порушників, ще понад 3700 осіб були зупинені в пунктах пропуску при спробі незаконно перетнути кордон або ж за підробленими документами чи в інший незаконний спосіб. Найбільше таких випадків фіксується на кордонах з Угорщиною та Польщею", — пояснив він.

Для зменшення спроб незаконного перетину кордону ДПСУ спільно з іншими правоохоронцями проводять спеціальні заходи, в тому числі інформаційного характеру, зауважив речник ДПСУ.

"Ми також закликаємо всіх хто хоче або планує незаконно перетнути кордон, не наражати себе на небезпеку, бо погодні умови складні, особливо на Закарпатті, і можуть бути вкрай небезпечними для життя і здоров’я", — підкреслив Андрій Демченко.

За його словами, прикордонникам вже неодноразово доводилося рятувати людей які намагались перетнути кордон в умовах морозів та поганої видимості.

Із 24 лютого 2022 року в Україні запроваджений воєнний стан та загальна мобілізація у зв'язку із вторгненням Росії. Під час воєнного стану діє обмеження на виїзд чоловіків віком від 18 до 60 років з території України.

За незаконний перетин кордону передбачений штраф у розмірі від 3400 до 8500 гривень, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб, із конфіскацією знарядь та засобів скоєння правопорушення. Ухилення від призову за мобілізацією передбачає покарання на термін до 5 років позбавлення волі.

Читайте також

9 млн українців без світла, у Генштабі попередили про загрозу нових ракетних ударів. 307 день війни. Онлайн

На початок