"Ніяких конфліктів немає". Тренер жіночої збірної України з біатлону - про стан команди і плани на етапи Кубка світу

"Ніяких конфліктів немає". Тренер жіночої збірної України з біатлону - про стан команди і плани на етапи Кубка світу

Ексклюзивно
"Ніяких конфліктів немає". Тренер жіночої збірної України з біатлону - про стан команди і плани на етапи Кубка світу
Особистий архів Олександра Кравченка

Ексклюзивний коментар Олександра Кравченка для Суспільне Спорт за результатами чемпіонату України.

Жіноча збірна України виступила на трьох стартових етапах Кубка світу з біатлону. Але не показала високих результатів: лише на останньому етапі в Ансі українська біатлоністка вперше у сезоні фінішувала у топ-30.

На старті сезону жіноча збірна України зіштовхнулася з проблемами зі здоров'ям у лідерів. Перед стартом сезону позитивні результи тестів на коронавірус отримали Юлія Джима та Анастасія Меркушина, через хворобу гонки пропускала Ірина Петренко. Крім цього, вперше за довгий час до складу на гонки Кубка світу з біатлону не потрапили ані Валентина, ані Віта Семеренко.

Після останнього етапу Кубка світу представниці жіночої збірної України вирушили на Львівщину, де виступили на зимовому чемпіонаті України. На цей турнір жіноча команда приїхала найсильнішим складом - не змагалася лише Юлія Джима, яка відновлювалась після хвороби.

Головний тренер команди "А" Олександр Кравченко у перерві між гонками розповів в ексклюзивному інтерв'ю Суспільне Спорт про очікування від цього турніру, готовність лідерів команди та найближчий резерв.

Читайте також: "Дівчата не впоралися зі стрільбою". Олександр Кравченко – про жіночий спринт та старт чемпіонату України з біатлону
  • Про порівняння команд "А" та "Б" на чемпіонаті України

"На цьому чемпіонаті України, перш за все, хотів порівняти дівчат із командою "Б", подивитися, в якому стані там дівчата. Внутрішній чемпіонат повинен бути, його треба бігати. Це було інформативно, суто по стану на сьогоднішній момент. Хто в якому стані, може когось можна поміняти з дівчат чи якісь ще моменти. Це той момент, коли будь-яка інформація є позитивною. Просто подивилися, хто в якому стані.

Команда "Б" якось особливо не вразила. Люба Кип’яченкова може ходом, але зі стрільбою не справилася. Саша Меркушина порадувала, але вона ще замолода. У неї поки немає досвіду змагального, і часто це психологічно складно для молодих спортсменів, на великих змаганнях не завжди вдається показати гарний результат. Тому я вважаю, що для Саші краще було б пройти Кубки IBU, юніорські кубки, окріпнути. А коли вже там буде результат, то можна залучати на Кубок світу. А так - більш нічого такого не побачив, мабуть, більше очікував".

"28 грудня ми їдемо на Поклюку, готуємось там до наступного етапу Кубка світу".
  • Про майбутнє Віти Семеренко

"Ми з Оленою Білосюк домовлялися, що на чемпіонаті вона бігтиме не всі гонки. І я давав їй на вибір естафету чи переслідування. Від естафети вона відмовилася. Чому не бігла переслідування Віта Семеренко, я не знаю, це питання до неї чи її тренера Григорія Шамрая. Про її перспективи у команді - не знаю. Увесь сезон без підготовки… Скажу відверто, що тут лише її бажання. Якби вона хотіла бігти переслідування чи була зацікавлена в команді, то треба було бігти, відбиратися на кубки IBU, і через них пробиватися до команди А".

"Я з нею [Вітою] не розмовляв. Ніяких конфліктів із нею немає, просто не спілкувалися. Якщо є конкуренція в команді, коли є п’ять місць на старт, а дівчат сім чи вісім… Та ж Ірина Петренко з досвідом, Валентина Семеренко. Якщо є мотивація і добрий результат, то вони із задоволенням бігали б на Кубках світу. Але якщо нема того результату, який вони очікували, або може здоров’я, то на Кубку IBU теж можна і гроші позаробляти".
  • Про мотивацію досвідчених біатлоністок

"У кожного біатлоніста своя межа, до якої він може виступати. Якщо Оле-Ейнар Бйорндален до 40 років показував результат, то чому б йому не бігати? А якщо у 25 не виходить показувати достойний результат, то чому мучитися? Є свої межі, Олені Білосюк уже трішки складно буває, не всі гонки бігає. Але якщо у неї виходить, то чому б ні? Все залежить лише від спортсмена і його бажання".

  • Про фізичний стан Юлії Джими

"Із Юлією Джимою ми спілкувалися, стан її ніби непоганий. На “Різдвяній гонці” побачимо, як вона себе буде там проявляти, яким буде самопочуття. Бо та гонка у Франції, яку вона бігла, нічого не показала: як по фізичному стані, так і стрілецькому. Через хворобу вона пропустила багато, і зараз складно щось прогнозувати. На “Різдвяній гонці” усі хочуть показати гарний результат, там грошовий еквівалент дуже добрий, шоу-гонка. І для Юлі буде корисно зрозуміти, в якому вона стані".

Що відомо

На початок