На в’їзді в Ірпінь хочуть встановити меморіальну стелу "Ірпінь — місто-герой"

На в’їзді в Ірпінь хочуть встановити меморіальну стелу "Ірпінь — місто-герой"

На в’їзді в Ірпінь хочуть встановити меморіальну стелу "Ірпінь — місто-герой"
Фото: Олександр Маркушин/Telegram

На одному із головних в'їздів в Ірпінь буде встановлено меморіальну стелу "Ірпінь — місто-герой". Йдеться про локацію поблизу "Ірпіньводоканалу" на початку вулиці Університетської. Про це повідомив ірпінський міський голова Олександр Маркушин.

За його словами, рішення про підготовку локації для встановлення стели ухвалили на засіданні виконавчого комітету Ірпінської міської ради. Пам’ятний знак замінить рекламну конструкцію, що так і не була відновлена після завершення бойових дій у місті.

Вибір місцевості — не випадковий. Саме цією дорогою відбувалася масова евакуація населення Ірпеня та формувалася лінія оборони від ворожих атак на столицю України. Нині цим шляхом в Ірпінь заїжджають гості з різних куточків світу, а ще — повертаються додому ірпінці, які змушені були виїхати на початку повномасштабного російського вторгнення, зазначив мер.

Він також запевнив, що на встановлення пам’ятного знака не піде жодної копійки з місцевого бюджету. Ірпінська міськрада оголосить конкурс на кращий проєкт стели. Зокрема, будуть залучені волонтери — дизайнери та архітектори проєкту Irpin Reconstruction Summit. Будівництво меморіальної стели профінансують меценати. Усі охочі долучитися до ініціативи можуть звертатися в Ірпінську міську раду, сказав Олександр Маркушин.

Що відомо про вшанування подвигу ірпінців, що обороняли місто від військ РФ

В Ірпені відкрили перший в Україні пам'ятний знак Силам Територіальної оборони Збройних сил України. Його встановили на честь добровольців, які стали на оборону Ірпеня на початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України.

В Ірпені на Київщині може з'явитися стела або пам'ятник на честь волонтерів.

Зруйнований військами РФ міст через річку Ірпінь стане частиною меморіалу.

Держпідприємство "Антонов" присвоїть 10 своїм літакам імена Міст-героїв України.

На початку грудня Національний банк України випустив в обіг пам'ятну медаль "Київщина. Міста-героїв: Буча, Гостомель, Ірпінь".

Наприкінці березня Президент Володимир Зеленський присвоїв звання "місто-герой" Бучі та Ірпеню з метою відзначення подвигу, масового героїзму та стійкості громадян, виявлених у захисті своїх міст під час відсічі збройній агресії Російської Федерації проти України.

Читайте також

Відновлення житла більш як 80 родин: в Ірпінь прибули 4 вантажівки будматеріалів від ООН

На початок