З 12 до 26 грудня понад півтори сотні охочих надіслали пропозиції щодо перейменування вулиць та провулків у Полтаві. Про це Суспільному повідомила секретарка робочої групи з питань перейменування вулиць громади Тетяна Татаріна.
Історик Юрій Волошин подавав пропозицію щодо перейменування вулиці Ляхова у Полтаві.
"Назви вулиць – це дуже важливо, тому що це символічний простір, і тому я глибоко переконаний, що має бути в Полтаві вулиця Магдебурзького Права. Сюди було поширене так зване магдебурзьке право – цілий ряд різних кодексів, які регулювали життя міста. Що в Європі послуговувалися такими кодексами, десь там на заході, що в Полтаві. Це один момент. Інший момент: Полтава – найсхідніше місто, куди це право дійшло", – розповідає автор пропозиції щодо перейменування вулиці Юрій Волошин.

Вулиця Ляхова – одна зі 102 топонімів Полтавської громади, які увійшли до другого етапу перейменування. Пропозиції щодо назв приймали від 12 до 26 грудня.
"Одна людина могла подавати хоч і на всі 102 вулиці пропозиції. Загальну кількість пропозицій, скільки подані, озвучити поки що не готові, бо ми їх ще опрацьовуємо. Одразу скажу, що у нас, так як і при першій черзі, виявилося, що є пропозиції, які надійшли без обґрунтування, тобто вони не розглядатимуться. Але ми їх в кількість тих, що надійшли, теж враховуватимемо. А кількість людей, які подали пропозиції, станом на сьогоднішній ранок, з того, що ми вже встигли підрахувати, – це була цифра 153, зараз їх трошки більше", – каже секретарка робочої групи з питань перейменування вулиць Полтавської ТГ Тетяна Татаріна.

До другої черги перейменування входять ті вулиці, бульвари та провулки, які названі на честь російських чи радянських військових діячів, політиків чи подій. Це, зокрема, Ватутіна, Зигіна, Лідова.
"Наскільки я пам’ятаю, Лідов – це був військовий кореспондент в часи Другої світової війни. Ватутін Микола Федорович – свою частку у визволення Полтави він теж вніс. Щодо перейменування – чесно вам сказати, не дуже згоден. Бо як і в таксі працював, нові назви вулиць, зараз що є, (перейменовані 2016-го року – ред.) – я в рідному місті гублюся", – говорить житель Полтави Іван.

"Враховуючи історію і історію нашого міста, напевне, є сенс перейменувати на історично доведені і ті, які переходять зі століття в століття, на честь цих людей", – каже жителька Полтави Маргарита Співак.
За словами секретарки робочої групи Тетяни Татаріної, після опрацювання пропозицій працівниками "Інституту розвитку міста" їх почнуть розглядати під час засідання робочої групи з перейменування. Воно має відбутися 17 січня.
Що відомо
- Питання щодо перейменування вулиць у Полтавській міськраді почали розглядати від 3 червня. А приймати пропозиції щодо зміни назв – через два місяці.
- 16 грудня завершилося голосування щодо перейменування 71 топоніма першої черги. До цього долучилися понад 7,5 тисяч мешканців громади.
- Усього у Полтавській громаді планують перейменувати близько п’яти сотень вулиць. Робити це будуть у кілька черг.