Через брак фінансування психіатричну лікарню можуть об'єднати з наркодиспансером (ОНОВЛЕНО)

Через брак фінансування психіатричну лікарню можуть об'єднати з наркодиспансером (ОНОВЛЕНО)

Через брак фінансування психіатричну лікарню можуть об'єднати з наркодиспансером (ОНОВЛЕНО)

Недостатність фінансування складає майже 40%. Обласна влада направила лист до Міністерства охорони здоров'я з пропозицією збільшити фінансування. Керівництво області не виключає можливості об'єднання лікарні з наркодиспансером.

Про це під час підсумкового пресбрифнгу в Житомирській облдержадміністрації повідомив очільник обласного управління охорони здоров'я Микола Суслик.

Микола Суслик: "В області є два заклади, які надають психіатричну допомогу. Це обласний медичний Центр психічного здоров'я і Житомирська обласна психіатрична лікарня №2 в Прилуках. По тих пакетах, які заключні із Національною службою здоров'я України, є недостатність практично 40% фінансування".

Відповідаючи на питання журналістів щодо об'єднання психіатричної лікарні з наркодиспансером, Микола Суслик сказав, що таке об'єднання можливе.

Микола Суслик: "Питання об'єднання наших закладів воно завжди на часі. В багатьох областях України і в нас теж такі заклади функціонували, як єдиний заклад, який надавав споріднену допомогу – і наркозалежним, і психічно хворим".

ОНОВЛЕНО: Кореспонденти Суспільного побували в обласній психіатричній лікарні №1 і поспілкувалися з головним лікарем закладу Олександром Гусаком.

Олександр Гусак розповів, що разом з охоронцями, прибиральницями, медичним та керуючим персоналом в закладі працює близько 700 чоловік. Станом на 19 травня в психіатричній лікарні №1 лікуються 296 пацієнтів. Наразі лікарня має проблеми, пов’язані з недофінансуванням, каже Олександр Гусак.

Олександр Гусак: "Стоїть категоричне питання: як лікарні вижити? Тому що тих грошей, які сьогодні виділяються для психіатрії, їх катастрофічно не вистачає. За перший квартал 2020 року нам надійшло 11 мільйонів, а всього було 15 мільйонів на все про все. На перший квартал, це там, де ще діяла медична субвенція. А потім ці гроші з 1 квітня розпорошені на кожен місяць. Тобто, за ці два місяці ­- квітень і травень - прийшло 2 мільйони 188 тисяч. На сьогоднішній день тільки на одну зарплату до кінця року нам не вистачає 16 мільйонів. Їх заробити неможливо. Їх повинна профінансувати Національна служба здоров’я України".

Національна служба здоров’я України, з якою заклад заключив договір з 1 квітня, за словами Олександра Гусака, згідно договору виділяє гроші тільки на 14 днів лікування пацієнта.

Олександр Гусак: "Ми не можемо виписати хворого через 14 днів, коли він на 14 день перебування тут ще не може навіть згадати, як його звати. У нас – і не лише в нас, а й по всій Україні - середній термін перебування хворого на ліжку складає 40 днів. А тут виходить, що за більш, ніж 14 днів вже ніхто не оплачує лікування цього хворого. Тому величезна проблема у фінансуванні з боку Національної служби здоров'я України".

Не фінансує держава також послуги лікарні за судово-медичну експертизу, каже Олександр Гусак.

Олександр Гусак: "Ми своїми заключеннями забезпечуємо роботу судів. 500 тисяч на рік потрібно на судово-медичну експертизу. Ці послуги не оплачуються ніким. Найбільш кричуща ситуація з пацієнтами, які скоїли ті чи інші злочини і відбувають в лікарні покарання у вигляді лікування. Їх НСЗУ також не фінансує. Наприклад, у нас є два відділення чоловічих по 20 ліжок - відділення з посиленим і звичайним наглядом. Потреба на фінансування складає 6 мільйонів в рік. Їх просто немає де взяти. Бо, якщо немає медичної субвенції, немає коштів від НСЗУ, тоді залишається одне джерело фінансування - обласний бюджет. Ці проблеми, які сьогодні виникають, треба вирішувати. Єдине, що мене тішить – це те, що про наші проблеми знають керівні органи влади".

Начальник обласного управління охорони здоров'я Микола Суслик розповів, що наразі медичних працівників лікарні не звільняють, ліжка не скорочують. З області вже направили листа на Міністерство охорони здоров’я та Національну службу здоров’я України з пропозицією збільшити фінансування, щоб надавати повноцінну психіатричну допомогу.

Кореспонденти Суспільного зв’язуються з Національною службою здоров'я для отримання роз’яснень щодо ситуації з недофінансуванням психіатричної лікарн №1. Про результат повідомимо після отримання коментаря.

Авторка: Антоніна Тугас

Камера: Ігор Грач

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди