В Україні з'явився білоруський добровольчий корпус

В Україні з'явився білоруський добровольчий корпус

Білоруський добровольчий корпус
Білоруський добровольчий корпус. Фото: скріншот відео

"Білоруський добровольчий корпус" ("Беларускі Добраахвотніцькі Корпус") з'явився в Україні. Про його створення заявили білоруські добровольці Ігор "Янки" Янков, Андрій "Безсмертний" Трацевський та Родіон "Гена" Батулін у відео у YouTube.

"Мета — деокупація України та Білорусі з російського полону. Наміри — щодня підтверджуються знищенням ворога на фронті. Військові ряди щодня зростають. Відданість обраному шляху кожну мить бачать наші загиблі брати. Білорусь передусім!" — йдеться у відео.

Читайте також: "Людей "пакували" у тюрми, а далі з'явився страх". Монологи білорусів через рік після виборів

Що відомо про участь Білорусі у війні Росії проти України

До повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого на території Білорусі були зосереджені десятки тисяч російських військових, частина з яких брала участь у війні на українській території, а також здійснювала ракетні та авіаційні удари.

На початку травня 2022-го у Білорусі розпочалася раптова перевірка сил реагування. Колони білоруських військ рухалися в бік кордонів Литви і України. 26 травня не визнаний низкою держав світу президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у Збройних Силах Білорусі планують утворити Південне оперативне командування поблизу кордонів з Україною. У серпні Білорусь знову продовжила військові навчання.

За даними Інституту вивчення війни, Лукашенко, з великою ймовірністю, й далі даватиме Росії доступ до повітряного простору своєї країни, аби висловити підтримку президенту Росії Володимиру Путіну.

30 жовтня Генштаб повідомив, що РФ перекидає війська в Білорусь. 1 грудня у Генштабі повідомили, що у Білорусі готують підрозділи танкової армії РФ. У Міноборони України запевнили, що ЗСУ готові до будь-яких викликів з боку Білорусі.

24 листопада Лукашенко заявив, що білоруська армія не зможе допомогти Росії у війні з Україною, не тому, що це політичне рішення, а тому, що "35-40 тисяч не вирішать проблеми". Наступного дня до Білорусі прибули російські генерали, щоб контролювати підготовку військових.

27 жовтня повідомлялось, що Білорусь, ймовірно, готується приймати військові ешелони з РФ. 30 жовтня Генштаб повідомив, що РФ перекидає війська в Білорусь.

3 грудня міністр оборони Росії Шойгу приїхав у Білорусь до Лукашенка. Вони обговорили підготовку та забезпечення білоруської армії, Лукашенко заявив, що російські білоруські військові готуються, як "єдине угруповання, єдина армія".

Читайте також

"Вони вводили нас в оману": військові про підготовку росіян до лютневого нападу на кордоні з Чернігівщиною

"Будемо усі йти на захист у ліси": як живуть волиняни у селах на кордоні із Білоруссю

У Прикордонній службі відреагували на "раптову перевірку" армії Білорусі

У Білорусі проводять "раптову перевірку" армії

В ISW оцінили шанси вторгнення Білорусі в Україну

На початок