На Донеччині працює "гаряча скайп-лінія" жестовою мовою

На Донеччині працює "гаряча скайп-лінія" жестовою мовою

На Донеччині працює "гаряча скайп-лінія" жестовою мовою
оригінал

На Донеччині працює "гаряча скайп-лінія" жестовою мовою, де люди з вадами слуху можуть отримати інформацію про карантинні обмеження та штрафи, дізнатись як правильно носити маски та куди звертатись у разі хвороби.

Центр працює з понеділка по суботу. Щодня консультації отримують близько 10 людей.

За словами перекладачки жестової мови Ірини Хаку, з початком пандемії довелося освоїти нові жести пов’язані із COVID-19, у різних регіонах України вони різняться. У середньому відеоконсультація триває близько години. Переважно це індивідуальні сеанси, але бувають й групові. Під час консультацій розповідають про обмеження, які діють під час карантину та штрафи за їх порушення, як правильно носити маски та дотримуватись соціальної дистанції у громадських місцях. Крім цього, людям з вадами слуху допомагають оформити соціальні виплати.

- До нас звернулась мати трьох дітей, вона не чує, чоловік теж. Вона зверталася за допомогою в оформленні документів, ми допомогли. Вона отримує виплати й дуже вдячна, — розказав перекладач жестової мови Володимир Сніцаренко.

Інформацію про роботу "гарячої лінії" та перелік послуг можна знайти на сторінці центру "Старе місто", консультують переважно жителів Донеччини.

Вибір редакції

На початок