"Не ми відмовляємося від переговорів": Путін заявив, що готовий до перемовин з Україною

"Не ми відмовляємося від переговорів": Путін заявив, що готовий до перемовин з Україною

"Не ми відмовляємося від переговорів": Путін заявив, що готовий до перемовин з Україною
Президент РФ Володимир Путін, 26 жовтня 2022 року, фото: AP

Президент Росії Володимир Путін заявив, що готовий до переговорів з Україною щодо припинення війни, однак "Київ та його західні покровителі" відмовляються від дипломатії.

Про це повідомляє Reuters.

"Ми готові вести переговори з усіма учасниками про ухвалені рішення, але це їхня справа — не ми відмовляємося від переговорів, а вони", — сказав Путін в інтерв'ю державному телеканалу "Росія 1".

Путін також висловив переконання, що Росія діє в Україні у "правильному напрямку", тому що Захід на чолі зі Сполученими Штатами нібито намагається розколоти Росію.

"Я вважаю, що ми діємо у правильному напрямку, ми захищаємо наші національні інтереси, інтереси наших громадян, нашого народу. І ми не маємо іншого вибору, окрім як захищати наших громадян", — заявив російський президент.

При цьому на запитання, чи наближається геополітичний конфлікт із Заходом до небезпечного рівня, Путін відповів, що так не вважає.

"Я не думаю, що це таке вже небезпечно", — сказав він.

Що відомо про війну в Україні

21 лютого президент Росії Володимир Путін визнав правосуб'єктність "ЛНР" і "ДНР" і заявив, що їх визнають у межах Донецької та Луганської областей. Він також підтвердив, що це означає крах Мінських домовленостей.

За три дні, 24 лютого 2022 року, Путін заявив, що Росія вводить війська на територію України з метою проведення “військової операції з денацифікації та демілітаризації”. Одразу після цього звернення близько 5 ранку війська РФ почали обстрілювати об’єкти інфраструктури по всій Україні, а також житлові квартали.

За даними ООН, станом на кінець листопада у зв’язку з російським вторгненням в Україну загалом загинули чи дістали поранення близько 16,7 тисячі цивільних українців.

Читайте також

Російські війська обстріляли Херсон, загинуло 10 людей, понад 60 поранені. 305 день війни. Онлайн

На початок