25 грудня чи 7 січня. Коли святкуватимуть Різдво на Запоріжжі

25 грудня чи 7 січня. Коли святкуватимуть Різдво на Запоріжжі

25 грудня чи 7 січня. Коли святкуватимуть Різдво на Запоріжжі
Фото: Суспільне Запоріжжя

Через війну в Україні постало питання: чи відзначати Різдво разом із Європою 25 грудня та окремо від Росії, де це роблять 7 січня. Синод Православної церкви України дозволив святкувати Різдво 25 грудня, якщо так хочуть парафіяни храмів. У багатодітній родині Риженків готуються до святкування Різдва 25 грудня. Діти прикрашають ялинку та разом вивчають святкові пісні. Зараз сім'я живе у селищі Кушугум Запорізького району. До цього виховували дітей у будинку сімейного типу у селі Дунаївка, що на Мелітопольщині. Після шести місяців окупації у серпні виїхали звідти.

Загалом у родині 19-ро людей. З них 15 — це діти різного віку. Подружжя Риженків — Андрій та Ольга — опікуються всиновленими дітьми. Кажуть, для них дата святкування Різдва наразі не є визначальною.

різдво
Андрій та Ольга Риженко. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Люди переносять дати і влаштовують якісь свята, застілля, все що завгодно, але головного навіть і не пригадують. Що це народження Ісуса Христа", — каже Андрій Риженко.

різдво
Діти родини Риженко прикрашають ялинку. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Дата поставлена людьми. І людьми вона і зміщується. Тому будувати навколо цього якийсь ажіотаж, я думаю, не варто. Як прийняла церква — так і святкують люди", — каже Ольга Риженко.

Чи змінювати дату святкування Різдва ще міркують у родині переселенки з Василівки Анастасії.

"Ми ще не визначилися, тому що діти, наприклад, звикли святкувати Святого Миколая 19 грудня, отже, ще не знаємо", — каже вона.

Анастасія
Анастасія. Фото: Суспільне Запоріжжя

Переселенець із Приморська Сергій не планує змінювати традицій святкування:

"Я вже звик святкувати це свято сьомого січня, тому мені так зручніше", — каже він.

Сергій
Сергій. Фото: Суспільне Запоріжжя

Під час повномасштабної агресії російських військ перенесення дати святкування Різдва набуло політичного забарвлення і може спричинити розбрат у вірян. Завдання церкви, навпаки, виховувати єдність у суспільстві, каже Преосвященний владика, Єпископ Запорізький та Мелітопольський Православної церкви України Фотій.

різдво
Єпископ Фотій. Фото: Суспільне Запоріжжя

"У цьому році на засіданні Синоду дозволено парафіям, які забажають святкувати Різдво, тобто, проводити святкові різдвяні богослужіння 25 грудня. І потім подивитись, наскільки ця, так би мовити, календарна реформа сприймається віруючими людьми. Для віруючих людей — зміна календаря, це не тільки зміна самої дати святкування Різдва, а й усіх дат церковного року", — каже єпископ Фотій.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок