У Франції скаржилися на неправомірність м'яча капітана Аргентини в екстратаймі.
Польський арбітр Шимон Марциняк отримав головне призначення у своїй кар'єрі, коли очолював суддівську бригаду в фінальному матчі ЧС-2022 між Аргентиною та Францією (3:3, пен. 4:2).
Дві команди провели наддраматичний фінал, за 120 хвилин якого кожна з команд відзначилася трьома голами. Два з них були забиті в екстратаймі, коли Ліонель Мессі вдруге вивів "Альбіселесте" вперед.
М'яч Мессі технічно міг бути скасований Марциняком. В епізоді, коли майбутній найкращий футболіст турніру добивав м'яча у ворота, за лінію поля вибігли кілька запасних гравців аргентинців, що давало правомірні підстави не зараховувати гол.
Читайте також: Арбітр фіналу Аргентина - Франція мав право скасувати другий гол Мессі в овертаймі: у чому причина
Утім, Марциняк вказав на центр поля, й відтак Аргентина повела з рахунком 3:2, поки хеттрик не оформив Кіліан Мбаппе. Та у французьких медіа польського рефері піддали критиці, зокрема в провідному місцевому спортивному виданні L'Equipe. Журналісти останнього зазначили, що робота судді "не відповідала" рівню вирішального поєдинку Мундіалю.
Як відповів на критику Марциняк
Даючи пресконференцію після ЧС-2022, польський арбітр натякнув на подвійні стандарти французьких ЗМІ. Він зазначив, що міг скасовувати й гол Мбаппе, адже на полі в епізоді опинилися одразу сім представників збірної Франції, що не брали безпосередню участь у матчі.
На підтримку своїх слів Марциняк продемонстрував згаданий момент з екрану свого смартфону.
"Французи не згадують це фото, на якому можна побачити, що в момент голу Мбаппе на полі перебувають сім французів", - наводить слова арбітра видання Express.
Що відомо
- Марциняк - 41-річний польський рефері, що працював на матчах чемпіонатів світу 2018-го та 2022 років. Серед іншого, він також очолював бригаду суддів на матчі за Суперкубок УЄФА 2018 року між "Реалом" та "Атлетіко".
- Аргентина в Катарі здобула свій третій титул чемпіона світу в історії. Та перший - від 1986 року.
- Франція в разі перемоги стала б третьою збірною в історії, якій вдалося відстояти титул чинних чемпіонів світу, після Італії (1934-1938) та Бразилії (1958-1962).