Давні фотографії Ужгорода публікує Михайло Басараб

Давні фотографії Ужгорода публікує Михайло Басараб

Давні фотографії Ужгорода публікує Михайло Басараб

Світлини старого Ужгорода на сторінці “Uzhhorod Transkarpatia Guide” у фейсбуці публікує історик Михайло Басараб. Чоловік створив сторінку у 2017-тому році.

Михайло Басараб показує світлини старого Ужгорода, які розмістив на сторінці “Uzhhorod Transkarpatia Guide” у фейсбуці. Там, за словами історика, є кількасот фотографій та дописів про минуле Ужгорода.

Річка Малий Уж

Річка Малий Уж

Михайло розповів, що одна з перших фотографій Ужгорода – це наш пішохідний міст. Датується світлина 1897 роком, вона є надзвичайно гарною.

Пішохідний міст в Ужгороді

Пішохідний міст в Ужгороді

Є фотографії більш пізнього періоду. Досліджуючи історію енергетичної галузі, Михайло віднайшов унікальні фотографії Малого Ужа, який колись протікав містом, і знайшов, як його закопали в землю.

Річка Малий Уж

Річка Малий Уж

Фото Ужгорода Михайло Басараб помістив у 20-ти фотоальбомах. Перший видав у 1997 році.

“Унікальний кольоровий альбом. Це перший альбом за час незалежної України. Потім у 2004 році ми видали фотоальбом “Ужгород”. – розповідає Михайло. – Рік тому я видав фотоальбом “Ужгород”, тут є багато історичних фотографій, багато фотографій про сьогодення. Це ми і в архіві скануємо фотографії, і з бібліотеки Ужгородському замку багато є фотографій, але в нас є фахівці, які збирають й займаються професійно цим напрямком”.
Світлини старого Ужгорода

Світлини старого Ужгорода

Михайло Басараб досліджує історію будівель Ужгорода. Зокрема, чоловік видав монографію про Ужгородську гімназію, яку перенесли до Закарпаття у 1640 році з міста Гуменне, що в Словаччині.

«Нещодавно ми виставили унікальне фото – випускники Ужгородської гімназії 1920 року», – розповів автор фейсбук-спільноти.

Наразі Михайло Басараб працює над створенням кіноальбому Ужгорода.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди