Військові РФ зруйнували або пошкодили 50% енергосистеми України — Шмигаль

Військові РФ зруйнували або пошкодили 50% енергосистеми України — Шмигаль

Військові РФ зруйнували або пошкодили 50% енергосистеми України — Шмигаль
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Фото: УНІАН

З 10 жовтня російські військові випустили понад тисячу ракет по енергосистемі України. Внаслідок 9 хвиль масованих ракетних ударів і десятка атак поменше було пошкоджено або зруйновано 50% енергосистеми.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" розповів, було пошкоджено понад 50 підстанцій різного класу напруги та понад 50 високовольтних ліній електропередач.

Читайте також: Готуємося до найгіршого сценарію. Що і як працюватиме в Києві у разі блекауту

"Це звичайно призводить до складностей в транспортуванні електроенергії. Розв'язувати цю проблему можна лише в один спосіб – це ремонт і відновлення пошкоджених об'єктів, чим наші енергетики цілодобово героїчно і займаються. Завдяки цьому ми в середньому протягом двох діб після кожного обстрілу відновлюємо мережеву спроможність нашої системи. Це в середньому. Наприклад, в Херсоні відновлення навмисно зруйнованих високовольтних опор зайняло більше двох тижнів. Росіяни там підірвали по декілька кілометрів", — пояснив Шмигаль.

Прем'єр розповів, що в Україні існує постійний дефіцит потужностей, як вдень, так і вночі, який може сягати кількох гігават.

"Резерв, безумовно, в Запорізькій АЕС. Там потужність 6 ГВт, що дозволяло б нам покривати всі потреби і економіки, і країни. Тому ми постійно працюємо над демілітаризацією ЗАЕС і поверненням її потужностей в енергосистему України", — розповів голова Кабміну і додав, що стосовно інших станцій єдиний шлях відновлення енергопостачання — ремонт.

Він також розповів, що російські військові знищили багато енергогенеруючого обладнання на частині теплових станцій і гідроелектростанцій.

"Ще до початку обстрілів, до жовтня, розуміючи, що такий терор зі сторони Росії може бути, зробили серйозні запаси різного електрообладнання, дротів, опор і всього іншого. Більше того, ми домовилися з партнерами, і в Україну безперервно йде потік трансформаторів, які нам потрібні. Але є унікальне обладнання, яке, на жаль, неможливо придбати, тільки виготовлення. Це може займати місяці. Ми максимально прискорюємо цей процес, наші  енергетики іноді прилаштовують обладнання, про яке іноземні партнери говорили, що воно несумісне з нашої системою", — додав Шмигаль.

Що відомо про обстріли РФ

Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні повідомлялось, що через російські обстріли з ладу виведена половина енергосистеми України. А після обстрілів 16 грудня запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

23 листопада, коли Росія всьоме здійснила масований ракетний удар по енергоінфраструктурі України, по всій країні запровадили аварійні відключення світла. Через обстріли українці опинились не тільки без світла, а й без водопостачання та зв'язку. Світло вимкнулось у Молдові.

5 грудня Росія знову обстріляла ракетами об’єкти критичної інфраструктури України. Росіяни випустили понад 70 ракет, українські військові збили понад 60. В країні почались перебої зі світлом та водопостачанням. Одна з ракет впала на території Молдови.

В уряді України розглядають три сценарії блекауту і закликають українців економити електроенергію та підготуватись до тривалих відключень світла.

За словами глави уряду Шмигаля, РФ прагне, аби українці зустрічали Новий рік та Різдво "у темряві".

Читайте також

Блекаут в Україні. Чи можуть російські обстріли повністю відключити електрику в країні

Як зігрітися, що їсти, де знайти питну воду та як лишитися на зв'язку: поради на випадок блекауту

Зима і люди. Як українці готуються до холодів в умовах війни

Чайник, або 120 смартфонів. П'ять способів економити електроенергію

Відключення електроенергії: як убезпечити житло від пожеж — розповіли в ДСНС

Як повернути гроші, якщо під час користування банкоматом вимкнули електрику

На початок