Тепло затримається надовго: прогноз від черкаського синоптика

Тепло затримається надовго: прогноз від черкаського синоптика

До кінця 2022 року на Черкащині переважатиме тепла погода. Сильних морозів очікувати не варто, суттєві опади малоймовірні, розповів Суспільному начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

За словами синоптика, станом на 22 грудня температурний фон становить 1 градус тепла, що вище кліматичної норми на 3-5 градусів. Промерзання ґрунту незначне, сніговий покрив відсутній.

"Тепло затримається надовго. 23-24 грудня в області переважатиме спокійна та досить комфортна погода. Температура впродовж доби 0-5 градусів тепла. Суттєві опади малоймовірні, лише місцями можливі тумани. 25 грудня атмосферні фронти проявлять себе дощем та мокрим снігом. Температура вночі близько нуля, вдень – 0-5 градусів тепла", – пояснив синоптик.

У понеділок, 26 грудня, погода суттєво не зміниться. Температура впродовж доби 2 градуси морозу -3 тепла.

Що відомо

За словами Віталія Постриганя, з початку зими-2022 загрозливих явищ для перезимівлі озимих та плодових культур по території Черкащини не спостерігалося. При мінусових значеннях температури рослини знаходилися у стані зимового спокою та одночасно проходили другу фазу загартування, що призводило до підвищення їх морозостійкості. При плюсових значеннях у рослинах запускалися процеси "дихання" і вони починали втрачати цукри. Тобто їх стан загартування порушувався, що призводило до послаблення морозостійкості.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок