На яку допомогу можуть розраховувати травмовані внаслідок російських обстрілів в Запоріжжі

На яку допомогу можуть розраховувати травмовані внаслідок російських обстрілів в Запоріжжі

На яку допомогу можуть розраховувати травмовані внаслідок російських обстрілів в Запоріжжі
Фото: Суспільне Запоріжжя

Понад 100 людей прооперовано в Запоріжжі через травми, отримані внаслідок російської збройної агресії.

Про алгоритм дій поранених через обстріли дізнавались кореспонденти Суспільного.

Під час нічного ракетного обстрілу Дніпровського району Запоріжжя 9 жовтня пенсіонерка Ольга Дроздова отримала поранення від розбитого скла.

травмована
Ольга Дроздова. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Я піднялася і не пам’ятаю, куди пішла, здається до балкону, і на мене скло все полетіло. Добре, що жива залишилась. Я, напевно, руками закрила обличчя, адже у мене і перенісся у крові було, і всі руки у крові. Я вибігла у коридор. Кричу, а вся у крові. Потім ще на мене двері впали вхідні", розповідає жінка.

Після обстрілу її прооперували й витягли уламки скла з ока у міській лікарні №3. Три тижні вона отримувала допомогу у лікарні, нині лікується за місцем проживання у поліклініці №9.

"Я лікуюсь досі. Потрібно оперуватися терміново, адже катаракта утворилася після травми, після цього вибуху", каже жінка.

травмована
Фото: Суспільне Запоріжжя

У міській лікарні №3 68-річній Ользі Дроздовій готові зробити операцію завдяки міській програмі охорони здоров’я, каже директорка медзакладу Олена Івахненко.

травмована
Олена Івахненко. Фото: Суспільне Запоріжжя

"У рамках цієї програми міський бюджет фінансує придбання штучних кришталиків, розхідних матеріалів, які потрібні для виконання оперативного втручання. Тому для пацієнта це, загалом, безкоштовно. За даними того обстеження, яке пацієнтка пройшла сьогодні, ми можемо прогнозувати, що зір буде від 40 до 100 відсотків".

Випадок з Ольгою Дроздовою є наразі доволі розповсюдженим, розповів завідувач відділення мікрохірургії ока міської лікарні №3 Андрій Саржевський.

травмована
Андрій Саржевський. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Повної статистики ще немає, адже агресія не закінчилась, але понад ста людей вже прооперовано у зв’язку із діями агресора", каже він.

У випадках проблем зі здоров’ям, пов’язаних з отриманням травм внаслідок воєнних дій, за допомогою, перш все, слід звернутися до сімейного лікаря, радить юрист Дмитро Гладкий:

"Сімейний лікар, вже на підставі огляду, направить до вторинної ланки медичної допомоги, або надасть допомогу самостійно. І підкаже, куди саме звернутись для отримання такої допомоги. Я нагадаю, що відповідно до статті 49 Конституції України, медичні послуги в Україні є безкоштовними та існує мережа медичних закладів, яка надає таку допомогу. Також передбачена й одноразова компенсація, яка надається відповідним підрозділом соціального захисту на підставі висновку медико-санітарної експертної комісії".

Читайте також

У Запоріжжі подали тепло до багатоповерхівки, куди поцілила російська ракета, зруйнувавши під'їзд

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок