У Києві оприскують хвойні дерева, аби захистити їх від крадіїв

У Києві оприскують хвойні дерева, аби захистити їх від крадіїв

У Києві оприскують хвойні дерева, аби захистити їх від крадіїв
Фото: УНІАН

Столичні комунальники оброблюють хвойні дерева репелентом, аби захистити їх від незаконної вирубки у передноворічний період. Про це повідомляє "Київзеленбуд".

Зеленбудівці щорічно перед святами обробляють молоді ялинки, сосни, туї, ялівці та кипариси у парках і скверах Києва спеціальними речовинами – репелентами.

Таким чином вони намагаються вберегти рослини від крадіїв, оскільки репеленти в теплому приміщенні виділяють різкий неприємний запах.

У Києві оприскують хвойні дерева, аби захистити їх від крадіїв
Фото: КМДА

"Київзеленбуд" нагадує, що за кожне незаконно зрубане дерево доведеться сплатити штраф залежно від розміру дерева: у лісах – від 599 до 2709 грн, у межах міста та інших населених пунктів – від 1152 до 1852 грн, у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду – від 908 до 4132 грн. Також передбачена адміністративна відповідальність.

Тож охочі купити ялинку мають перевірити, чи є на ній чип або бирка (самоклейна етикетка) з усією інформацією про походження хвойного дерева.

Що відомо про ялинкові базари на Київщині

Із 15 по 31 грудня на сезонних ярмарках у Києві продаватимуть натуральні хвойні дерева. Місця розташування торговельних майданчиків у столиці можна дізнатись тут. Законність продажу ялинок та новорічних прикрас, зроблених із хвої, посилено контролюють інспектори з благоустрою.

На Київщині з 5 грудня запрацювали офіційні ялинкові базари. Їх відкривають у лісових господарствах області або на спеціально організованих торгівельних майданчиках. Новорічні хвойні спеціально вирощують для продажу на окремих плантаціях. Середня ціна — 170 гривень.

Читайте також

У Києві комендантську годину на Новий рік скасовувати не планують — Бондаренко

У Львові готуються зустрічати туристів на зимові свята

На початок