Не виходячи з дому. Добірка онлайн-музеїв з різних частин світу

Не виходячи з дому. Добірка онлайн-музеїв з різних частин світу

Не виходячи з дому. Добірка онлайн-музеїв з різних частин світу
Суспільне

18 травня – Міжнародний день музеїв. Зазвичай у цей день багато музеїв надають безкоштовний доступ до своїх експозицій. Через карантин цьогоріч скористатися такою можливістю не вдасться. Проте не варто відмовляти собі в можливості насолодитися мистецтвом. Причому, як у День музеїв, так і в будь-який інший.

Суспільне склало добірку музеїв з різних частин світу, експонати яких можна споглядати не виходячи з дому.

Лувр, Франція

Підбірка онлайн-музеїв
Відвідувачі фотографують Мону Лізу Да Вінчі в Луврі. Associated Press

Один із найбільших та найвідоміших музеїв світу, де, зокрема, експонуються оригінали "Мони Лізи" Да Вінчі та "Венери Мілоської", надає можливість онлайн-перегляду зразків світового мистецтва.

За необхідності можна знайти конкретний експонат через пошук або обрати одну з кількох доступних онлайн-екскурсій.

Музей Ван Гога, Нідерланди

Музей Ван Гога в Амстердамі – місце, де зібрана найбільша колекція творів постімпресіоніста.

Онлайн-екскурсія більше зацікавить людей, яким відомі роботи Ван Гога. Тим же, хто тільки починає своє знайомство з творчістю майстра, краще відвідати ще й сторінку музею в YouTube, де викладено пояснення його найвідоміших картин.

Музей Ґуґґенгайма в Більбао, Іспанія

Музей сучасного мистецтва зі значним зібранням творів як іспанських, так і зарубіжних художників. Серед найвідоміших імен – Клімт, Пікассо, Шилє.

Виставка "Yoko Ono. Half-A-Wind Show"
Виставка "Yoko Ono. Half-A-Wind Show". Associated Press

Основним завданням музею є збирання, зберігання й дослідження сучасних творів мистецтва, а також представлення їх в історичному контексті.

Бельведер, Австрія 

Розкішний палацовий комплекс Віденський Бельведер був зведений на початку XVIII століття у столиці Австрії як заміська резиденція. Із перших десятиліть ХХ століття це музей мистецтва.

Нині він – один з найбільших і найбагатших за своїм зібранням музей мистецтва в Європі. Зокрема там розміщена найбільша у світі колекція творів Густава Клімта.

Театр-музей Далі, Іспанія

Сальвадор Далі був одним із засновників музею, де зараз представлене найбільше зібрання картин сюрреаліста. Театр-музей варто розглядати як два різних виставкових комплекси.

Не виходячи з дому. Підбірка онлайн-музеїв з різних частин світу
Театр-музей Далі. Associated Press

Перший створений на основі старого муніципального театру, який було збудовано у XIX столітті та який згорів 19 лютого 1939 року. Будівлю було перетворено на Театр-музей відповідно до задуму і проєкту самого Далі. Він є єдиним художнім витвором, кожна деталь якого – невід'ємна частина цілого. Ця авторська робота зберегла свій первинний вигляд.

Другий же комплекс складається із залів, які були приєднані до будівлі муніципального театру внаслідок різних реконструкцій та розширень.

Музей сучасного мистецтва (MoMA), США

MoMA був відкритий у 1929 році в Мангеттенському Мідтауні у місті Нью-Йорк. Наразі має одну з найкращих колекцій сучасного мистецтва у світі.

Не виходячи з дому. Підбірка онлайн-музеїв з різних частин світу
Музей сучасного мистецтва (MoMA). Associated Press

До неї входять архітектурні проєкти, графіка, живопис, скульптури, фотографії, друковані видання, книжкові ілюстрації, кінофільми й преса.

Загалом MoMA містить понад 150 тисяч окремих витворів мистецтва, 22 тисяч фільмів та 4 мільйони фотографій. У бібліотечній колекції налічується понад 300 тисяч примірників книг і періодичних видань.

Британський музей, Велика Британія

Британський музей в Лондоні – головний музей Великої Британії та один із найбільших у світі. Загальна колекція музею налічує близько 8 мільйонів експонатів. Його ж віртуальна версія дає можливість преглянути деякі з них.

Не виходячи з дому. Підбірка онлайн-музеїв з різних частин світу
Панорама читальної зали Британського музею.

Для швидшого пошуку можна увімкнути сортування за певний період або ж обрати одну з кількох наявних рубрик.

Ньюфілдс, США

Ньюфілдс поєднує в собі мистецтво та природу. Культурний кампус площею 152 акри включає художні галереї, пишні сади, історичний будинок, місця для виступів, природний заповідник і парк скульптур.

Не виходячи з дому. Підбірка онлайн-музеїв з різних частин світу
Частина території Музею мистецтв Індіанаполіса. Associated Press

На його території розташований Музей мистецтв Індіанаполіса – один із десяти найбільших і найстаріших музеїв загального мистецтва в Сполучених Штатах.

Національна галерея сучасного мистецтва, Індія

Національна галерея сучасного мистецтва Індії демонструє твори сучасного мистецтва, які виставляються у будівлі старовинного палацу.

Не виходячи з дому. Підбірка онлайн-музеїв з різних частин світу
Не виходячи з дому. Підбірка онлайн-музеїв з різних частин світу.

У галереї, серед іншого, є твори нобелівського лауреата Рабіндраната Тагора, а також експресіоністичні картини інших сучасних художників. 

Центр мистецтв GoDown, Кенія

Центр мистецтв GoDown, заснований у 2003 році, став "домом" для зібрання та експонування кенійської творчості. Приміщення центру раніше було складом для ремонту автомобілів.

Не виходячи з дому. Підбірка онлайн-музеїв з різних частин світу
Мурал в Центрі мистецтв GoDown. Associated Press

Одне із основних досягнень GoDown – значний внесок у зростання, визнання і впізнаваність місцевих художників, а також полегшення співпраці між художниками з різних частин світу.

Музей сучасного мистецтва Австралії, Австралія

Художній музей, розташований в Сіднеї, експонує та колекціонує виключно твори сучасного мистецтва як з Австралії, так і з усього світу. Будівля музею раніше була штаб-квартирою Ради морської служби.

У колекції музею налічується понад 4 тисяч робіт австралійських художників, які купувалися з 1989 року. Тут представлені всі види мистецтва, але переважна більшість із них – живопис, фотографія, скульптура, роботи на папері й рухомі зображення.

Не виходячи з дому. Підбірка онлайн-музеїв з різних частин світу
"Небесне дзеркало", робота британського митця Аніша Капура в Музеї сучасного мисецтва Австралії. Associated Press

Значну частину колекції також займає зібрання робіт художників з числа австралійських аборигенів.

Українські музеї

Не виходячи з дому. Підбірка онлайн-музеїв з різних частин світу
Бойківська церква у Шевченківському Гаю. Уніан

На сайті museums.authenticukraine.com.ua можна пройти віртуальний тур деякими українськими музеями, розташованими просто неба, зокрема:

  • Шевченківським Гаєм у Львові;
  • музеями народної архітектури і побуту в Ужгороді, Києві, Переяславі-Хмельницькому;
  • Мамаєвою Слободою в Києві;
  • резиденцією Богдана Хмельницького в Чигирині;
  • Запорізькою Січчю.

Крім того, тепер віртуально доступна й екскурсія популярної виставки Ukraine WOW.

Читайте також

8 дивовижних музеїв України, які варто відвідати хоча б раз у житті

На початок