На Вінниччині посадовицю засудили до трьох років в'язниці за забруднення довкілля

На Вінниччині посадовицю засудили до трьох років в'язниці за забруднення довкілля

На Вінниччині керівницю державного підприємства засудили до трьох років позбавлення волі за забруднення довкілля. Про це повідомляє пресслужба Вінницької обласної прокуратури.

Жінку визнали винною у службовій недбалості та пособництві в забрудненні земель речовинами й іншими матеріалами, шкідливими для життя, здоров’я людей і довкілля.

"Прокурором у суді доведено, що директорка підприємства, яка уповноважена дотримуватись спеціальних правил щодо запобігання забрудненню земель, тривалий час неодноразово надавала вказівки здійснювати розміщення побічних продуктів тваринного походження на необладнаній території за межами підприємства. Це спричинило накопичення небезпечних відходів та забруднення ними 1,306 га земель", — йдеться у повідомленні.

Згідно з висновком експерта, це створило небезпеку для життя, здоров’я людей та довкілля. А також заподіяло шкоду на понад 1 млн грн.

"Суд підтримав позицію прокурора щодо виду й міри покарання та призначив обвинуваченій остаточне покарання у виді позбавлення волі на строк 3 роки, встановивши іспитовий строк 2 роки, з позбавленням права обіймати посади на підприємствах державної форми власності, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на строк два роки", — повідомляють у прокуратурі.

Також на розгляді Господарського суду міста Києва перебуває позовна заява прокурора до державного підприємства про відшкодування шкоди, заподіяної протиправною господарською діяльністю. А на розгляді Окружного адміністративного суду міста Києва – про зупинення діяльності підприємства до отримання ним позитивного висновку з оцінки впливу на довкілля.

Читайте також

  • У Вінниці суд зупинив реорганізацію другого пологового будинку
  • Прокуратура перевіряє законність будівництва торговельного центру біля Центрального ринку
  • Поліцейські, рятувальники та муніципальна варта: 30 вінничан стали донорами крові у рамках акції "Стань героєм в тилу"
На початок