"Спецоперація", кількість контрактників і мобілізованих та звинувачення Заходу. Про що говорили на колегії Міноборони РФ

"Спецоперація", кількість контрактників і мобілізованих та звинувачення Заходу. Про що говорили на колегії Міноборони РФ

"Спецоперація", кількість контрактників і мобілізованих та звинувачення Заходу. Про що говорили на колегії Міноборони РФ
Президент Росії Володимир Путін та очільник Міноборони РФ Сергій Шойгу, 15 серпня 2022 року. Getty Images

Сьогодні 21 грудня президент Російської Федерації Володимир Путін провів колегію Міністерства оборони. Російське керівництво обговорило підсумки діяльності російських збройних сил у 2022 році та зокрема хід так званої "спецоперації" в Україні.

Про це йдеться на офіційному сайті Кремля.

Путін під час колегії заявив, що Росія "дає все, що потрібно воєнним". Він додав, що потрібно "розширювати арсенал сучасних ударних засобів" в російській армії.

Читайте також: Рівень життя у РФ падатиме, але росіяни цим не переймаються — економіст Аслунд про війну та російські перспективи

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу звинуватив Захід у тому, що він нібито "намагається максимально затягнути військові дії в Україні" з метою ослаблення Росії. Шойгу додав, що російські військові нібито намагаються "виключити гибель цивільного населення в Україні".

При цьому президент РФ Путін заявив, що "і зараз вважає український народ братським".

Очільник Міноборони доручив до кінця року довести число контрактників в російській армії до 521 тисячі з урахуванням заміни в угрупуваннях мобілізованих. Шойгу з цього приводу додав, що в межах проведення часткової мобілізації від призову нібито були звільнені 830 тисяч осіб "для підтримки економіки".

Він також повідомив, що у Росії планують змінити вікові межі, у яких проходить призов на строкову військову службу. Так, вік призову громадян планують поетапно підвищити з 18 до 21 року, а граничний – підвищити до 30 років.

Читайте також: РФ посилює мобілізацію на окупованих територіях та розміщує військових у закладах освіти — Генштаб

Крім того, Шойгу заявив, що у зоні так званої "спецоперації" російські військові нібито надають первинну медичну допомогу за 10 хвилин, доставляють постраждалих до лікарень за годину, і таким чином нібито "досягли найнижчої летальності в історії воєнної медицини".

Міністр додав, що "спецоперація" буде продовжена у 2023 році "до повного виконання задач".

Читайте також: Керівництво РФ сперечається щодо зимового наступу на Україну — AFP

Що відомо про вторгнення Росії в Україну

Станом на 20 грудня за даними Генштабу Росія втратила на війні з Україною близько 99 230 військових. За добу Сили оборони ліквідували 430 військовослужбовців РФ. Крім цього, за майже 10 місяців повномасштабного вторгнення Росія втратила 2995 танків, 218 літаків, 266 гелікоптерів, 1680 БПЛА та 16 кораблів.

21 лютого президент Росії Володимир Путін визнав правосуб'єктність "ЛНР" і "ДНР" і заявив, що їх визнають у межах Донецької та Луганської областей. Він також підтвердив, що це означає крах Мінських домовленостей. За три дні, 24 лютого 2022 року, Путін заявив, що Росія вводить війська на територію України з метою проведення “військової операції з денацифікації та демілітаризації”. Одразу після цього звернення близько 5 ранку війська РФ почали обстрілювати об’єкти інфраструктури по всій Україні, а також житлові квартали.

Війна. Усі останні новини
На початок