Майже 150 років функціонує лікарня у селі Михайло-Лукашеве Запорізького району. Починала діяти як земська, нині це амбулаторія загальної сімейної медицини, де працюють династії медиків.
З персоналом медзакладу поспілкувались кореспонденти Суспільного Запоріжжя.
Михайлівську земську лікарню звели у 1873-му році. Кошти на її утримання виділяло Олександрівське земство. У першому стаціонарі — 25 ліжок. У роки Другої Світової працювала як військовий шпиталь, у повоєнний час — багатопрофільна лікарня.

"Тут було терапевтичне відділення, два інфекційних відділення, кухня, яка готувала їжу, гінекологія тут була. Було хірургічне відділення, операції робили тут же", — розповідає завідувач Михайло-Лукашівської сільської амбулаторії сімейної медицини Михайло Головачов.

Лікарі Михайло-Лукашівської сільської амбулаторії зберігають старий альбом зі світлинами медичних працівників, які працювали тут, фактично, з дня її заснування. У набраному на старій друкарській машинці тексті — півтора сторіччя історії закладу.

Представниця однієї з династій медиків, фельдшерка-лаборантка Ніна Тильняк працює у лікарні півстоліття, з 1972-го року:
"Працювали всі корпуси. Людей було дуже багато — по 90 людей знаходилося в нашій лікарні, лікувалося. Багато людей і працівників багато".

Нині в амбулаторії працюють семеро медиків. Старші колеги передають молодим професійний досвід. Обслуговують, у середньому, до 15 пацієнтів щодня. Від початку повномасштабної війни директор переймається питанням повноцінної праці закладу.
"Наші працівники не виїжджали, працюють у штатному режимі щодня, ніяких зупинок у роботі не було. Обігрівається поліклініка електрикою, котельня є. Працює, топиться, все нормально. Але не завадив би генератор, мало що", — каже Михайло Головачов.
Читайте також
Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber