Серед іноземців зріс попит на вивчення української мови. Яку методику застосовують у Рівному

Серед іноземців зріс попит на вивчення української мови. Яку методику застосовують у Рівному

Ексклюзивно
Серед іноземців зріс попит на вивчення української мови. Яку методику застосовують у Рівному
Фото: Суспільне Рівне

Понад 1,3 мільйона людей з усього світу вирішили вивчати українську мову після початку повномасштабної війни Росії проти України, повідомляє безплатна онлайн-платформа для вивчення мов Duolingo у звіті за 2022 рік.

Про те, чи зріс попит після 24 лютого на вивчення української мови серед іноземців, які навчаються у рівненському виші, в етері телемарафону Суспільне. Спротив розповіла завідувачка підготовчого відділення для іноземних громадян Національного університету водного господарства та природокористування Єлизавета Михайлова.

Цікавість до української мови залишається стабільно високою вже понад дев'ять місяців, повідомляють в DuoLingo. За даними компанії, найбільше людей, які взялися за вивчення української мови з лютого, у Німеччині та Польщі — там кількість охочих опанувати українську мову зросла у понад 16 разів у порівнянні з минулим роком.

"Зацікавленість у вивченні та вживанні української мови в кризових ситуаціях зросла за тиждень після початку війни, досягла піку в кінці березня та залишається стабільною до кінця 2022 року. Українська мова найшвидше набирала популярності в країнах "далеких від конфлікту" — Аргентині, Японії та В'єтнамі, а також серед сусідів України. Також українську вчили громадяни держав, які приймають найбільшу кількість українських біженців", — зауважили в DuoLingo.

Яка ситуація з іноземними студентами у Рівному

Наразі ситуація з іноземцями в Національному університеті водного господарства та природокористування складна, зазначила Єлизавета Михайлова.

"Через повномасштабне вторгнення Росії на Україну наші іноземці були змушені евакуюватись і зараз вони або повернулися до себе додому, або перевелися до університетів інших країн. Ситуація із залученням нових студентів теж непроста, адже щоб потрапити до нас на навчання, іноземці повинні відкривати візи до інших країн Європейського Союзу. Усе через відсутність авіасполучення", — пояснила вона.

Інтерес до вивчення української мови

За словами завідувачки підготовчого відділення НУВГП, українська — не найскладніша мова світу, хоча іноземці мають певні труднощі при її вивченні.

"Найбільше складнощів викликає фонетика української мови. Вона досить відмінна від фонетики європейських мов чи мов країн Африки. Крім того, іноземцям важко зрозуміти часову парадигму дієслова, способи та стани", — додала Єлизавета Михайлова.

Натомість в університеті помітили, що ставлення іноземних студентів до української мови після повномасштабного вторгнення Росії в Україну змінилося.

"До початку війни вивчення української мови було обов'язковим для іноземців. Це певна кількість годин в залежності від мови навчання або підготовче відділення для іноземних громадян, де вивчали українську мову у повному обсязі до рівня B1. Після повномасштабного вторгнення ми помітили більше бажання вивчати українську мову, іноземці самі почали проявляти ентузіазм", — зазначила завідувачка.

Єлизавета Михайлова додала, що у березні 2022 року на базі підготовчого відділення НУВГП для іноземних громадян стартував проєкт "Освіта без кордонів".

"Ми запропонували безплатні онлайн-заняття з вивчення української мови для іноземців та помітили, що більша зацікавленість була у вихідців або у громадян країн Європейського Союзу, чого раніше не було. Проєкт тривав шість місяців і за цей час приєднувалось багато людей з різних країн до занять з вивчення базової, розмовної української мови", — розповіла вона.

З чого іноземці починають вивчати українську

Програма української мови для іноземних студентів розрахована в залежності від кількості годин, зазначила Єлизавета Михайлова.

"Оскільки іноземці приходять до нас з нульовим рівнем української мови, тобто вони не знають алфавіт, то ми починаємо з вивчення букв. Перші уроки ми вчимося читати, далі намагаємось максимально охопити граматику і структуру української мови", — пояснила вона.

Зокрема, іноземців знайомлять з українською літературою, але розпочинають це робити з українських народних казок.

"У казках простіша лексика, їх легше зрозуміти. Оскільки на початкових етапах іноземцям важко охопити літературну мову і повноцінно зрозуміти усі літературні твори, ми починаємо з українських народних казок", — додала Єлизавета Михайлова.

Навчають іноземців також культури мовлення, а ще знайомлять з українськими традиціями та звичаями.

Читайте також

  • "Добро на Різдво": у Рівному стартувала благодійна акція, щоб здійснити дитячі мрії
  • Швидка допомога: як вона працює на Рівненщині, до кого не їде і як готуються до блекауту
  • Медпослуги у 2023 рік: керівник медицини Рівненщини розповів, яку допомогу можна буде отримати безоплатно

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Ми у Twitter

На початок