Путін намагається зняти з себе відповідальність за поразки у війні — британська розвідка

Путін намагається зняти з себе відповідальність за поразки у війні — британська розвідка

Путін намагається зняти з себе відповідальність за поразки у війні — британська розвідка
Президент Росії Володимир Путін відвідав об'єднаний штаб військ, задіяних у війни в Україні, 17 грудня 2022 року фото: Gavriil Grigorov, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP

У британській розвідці вважають, що візитом в об'єднаний штаб "спеціальної військової операції" президент РФ Володимир Путін прагнув продемонструвати колективну відповідальність за військові поразки. Про це йдеться у звіті Міноборони Великої Британії.

Зазначається, що Путіна зафільмували під час зустрічі з низкою високопоставлених військових, зокрема з начальником Генштабу Валерієм Герасимовим і міністром оборони Сергієм Шойгу. Він вимагав пропозиції щодо наступних кроків "СВО". Одним із тих, хто виступав із доповіддю, був командувач групою військ РФ в Україні генерал Сергій Суровікін.

"Цією постановочною зустріччю Путін, ймовірно, мав на меті продемонструвати колективну відповідальність за "спеціальну військову операцію". Ця демонстрація, ймовірно, мала на меті зняття з Путіна відповідальність за військові невдачі, високий рівень смертності і зростання громадського невдоволення мобілізацією", — йдеться у повідомленні.

У розвідці також припускають, що телевізійні кадри могли бути призначені і для того, щоб розвіяти чутки в соцмережах про звільнення начальника Генштабу ЗС РФ.

Раніше в соцмережах поширилися чутки про те, що начальника Генштабу Росії генерала Валерія Герасимова могли звільнити. У британській розвідці заявили, що цю інформацію неможливо перевірити.

Читайте також

США просили не атакувати голову Генштабу ЗС РФ, коли він приїжджав в окуповані райони України — NYT

На початок