В ISW вважають, що Лукашенко відмовив Путіну в участі у війні в Україні

В ISW вважають, що Лукашенко відмовив Путіну в участі у війні в Україні

В ISW вважають, що Лукашенко відмовив Путіну в участі у війні в Україні
Зустріч президента РФ Володимира Путіна та президента Білорусі Олександра Лукашенка у Мінську 19 грудня 2022 року, фото: офіційний сайт президента Білорусі

Невизнаний низкою країн президент Білорусі Олександр Лукашенко, ймовірно, відмовив президенту Росії Володимиру Путіну піти на подальші інтеграційні поступки і взяти участь у війні в Україні.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни.

"Лукашенко під час зустрічі в Мінську 19 грудня, ймовірно, відвернув спроби Путіна змусити Білорусь піти на подальші російсько-білоруські інтеграційні поступки. Путін і Лукашенко утрималися від публічного обговорення російського вторгнення в Україну, при цьому обидва лідери відзначили, що Білорусь все ще стикається з загрозою Заходу", — йдеться у звіті.

Як зазначають аналітики, Путін заявив, що може розглянути питання підготовки екіпажів білоруської бойової авіації до використання "боєприпасів зі спеціальними боєголовками" через "загострення" ситуації на зовнішніх кордонах Союзної держави.

Раніше ISW оцінювало, що Лукашенко використовує риторику захисту білоруських кордонів від Заходу та НАТО, намагаючись уникнути участі у російському вторгненні в Україну.

"Лукашенко також використовував подібні натяки про можливе розміщення ядерної зброї в Білорусі 17 лютого в контексті заявленої агресії Заходу. Лукашенко зазначив, що Росія поставить комплекси ППО С-400 і комплекси "Іскандер". При цьому Путін заявив, що обидва лідери обговорювали формування єдиного оборонного простору", — зазначили в Інституті.

ISW продовжує оцінювати, що участь Білорусі у війні Путіна проти України залишається малоймовірною.

"Той факт, що Путін, здається, прийняв тези Лукашенка, не переконавши його скоригувати їх, опосередковано підтверджує цю оцінку. Лукашенко, швидше за все, змінив би свою риторику, щоб створити якесь правдоподібне пояснення своєму власному народу про те, чому він раптово відвернувся від фіктивної загрози вторгнення НАТО, яку він створив, щоб приєднатися до катастрофічного вторгнення Путіна в Україну", — зазначили аналітики.

Що відомо про візит Путіна до Лукашенка

19 грудня президент Росії прибув з одноденним робочим візитом до Мінська для зустрічі з Олександром Лукашенком. Президент РФ Путін під час переговорів заявив, що Білорусь є "не лише добрим сусідом" Росії, але й "союзником у найпрямішому значенні цього слова".

Лукашенко своєю чергою заявив, що "зміцнення білорусько-російських зв’язків стало природною відповіддю на перемінну ситуацію у світі".

Напередодні командувач Об'єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв заявив, що під час візиту до Білорусі президент РФ Володимир Путін говоритиме з Олександром Лукашенком про ширше залучення збройних сил Білорусі до війни проти України.

У Генштабі Збройних сил України не виключають, що керівництво Білорусі готується до участі у війні. Водночас імовірність наступу з території Білорусі залишається низькою.

Читайте також

Путін тисне на Лукашенка — ISW про майбутній візит Путіна до Мінська

На початок