Армія РФ далека від реалізації початкових планів Путіна: Експерт оцінив імовірність наступу на Молдову

Армія РФ далека від реалізації початкових планів Путіна: Експерт оцінив імовірність наступу на Молдову

Армія РФ далека від реалізації початкових планів Путіна: Експерт оцінив імовірність наступу на Молдову
Прапор Молдови над будівлею молдавського парламенту в Кишиневі. Фото: Loop Images/Universal Images Group через Getty Images.

Російська Федерація може вторгнутися до Молдови і реалізація цього сценарію залежить від ходу у війні України, але зараз армія РФ далека від реалізації початкових планів Путіна. Про це в етері Суспільного заявив колишній віцепрем'єр з реінтеграції Молдови Олександр Фленкя.

"З одного боку нічого принципово нового в цьому немає. З перших днів війни у Молдові тверезо оцінювали ситуацію та плани Володимира Путіна щодо всього нашого регіону та Республіки Молдова зокрема", — сказав він.

Фленкя зазначив, що усвідомлення ризиків призвело до радикальних змін не лише в настроях молдавського суспільства, а й у державній політиці.

"Було переоцінено політику безпеки оборони. Наступного року, наприклад, оборонний бюджет збільшено на 60%, порівняно з 22-м роком. І крім цього влада серйозно задумалася про необхідність розпочати нові вирішення Придністровського конфлікту. І цьому сприяла агресія РФ проти України", — сказав ексвіцепрем'єр.

Він нагадав, що директор Служби інформації та безпеки зазначив, що ймовірність такого сценарію цілком залежатиме від ходу війни. Хід війни зараз такий, що збройні сили РФ як ніколи далекі від реалізації тих планів, які були у Путіна на момент початку цієї гри.

Керівник Служби інформації та безпеки Молдови Александру Мустяце вважає, що ризик вторгнення Росії на молдовську територію зберігається і може статися вже у 2023 році. За його словами, Росія намагатиметься прокласти коридор у невизнане Придністров’я. Спецслужба вважає такий сценарій цілком реальним.

Що відомо про ситуацію у Придністров'ї з початку вторгнення РФ в Україну

25 та 26 квітня 2022 року у невизнаній республіці Придністров'я зафіксували вибухи біля будівлі Міністерства держбезпеки, на території радіоцентру у селищі Маяк та у військовій частині в Парканах.

13 липня повідомлялось, що на території так званого Придністров’я в напрямку Одеської області розгорнули та привели в бойову готовність шість батарей реактивного залпового вогню "Град", три гаубиці Д-44 та залучили 600 військовослужбовців

22 липня очільник МЗС невизнаного Придністров’я Віталій Ігнатьєв в інтерв’ю "РИА Новости" заявив, що самопроголошена Придністровська Молдавська Республіка домагатиметься незалежності з подальшим входженням до складу РФ.

Того ж дня керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що Україна готова надати Молдові допомогу у звільненні від російської окупації території так званої ПМР.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

Залужний підтримав посилення покарання за дезертирство, Путін прилетів у Мінськ до Лукашенка, 300 день війни. Онлайн

На початок