Захворюваність на ГРВІ: яка ситуація на Полтавщині

Захворюваність на ГРВІ: яка ситуація на Полтавщині

Захворюваність на ГРВІ: яка ситуація на Полтавщині
Суспільне Полтава

На Полтавщині збільшилася захворюваність на гострі респіраторні вірусні інфекції. За тиждень занедужали на 20% більше людей, ніж за попередній період. Про це Суспільному повідомив епідеміолог обласного центру контролю і профілактики Андрій Байбарза. За його словами, приріст пов'язаний із сезонними змінами погоди.

40-річний Олег Бойко прийшов до амбулаторії у селі Божківське Новоселівської громади на прийом до сімейного лікаря.

"У суботу (17 грудня – ред.) вранці я вже себе погано почував. У неділю з температурою 40 (градусів – ред.) пролежав удома, цілу ніч мокрий. Сьогодні на роботу не вийшов", - каже житель села Божківське Новоселівської громади Олег Бойко.

Захворюваність на ГРВІ: яка ситуація на Полтавщині
Черга до лікаря. Суспільне Полтава

За тиждень до цієї амбулаторії звернулося більше людей із гострими респіраторними вірусними інфекціями, ніж за попередній період, каже завідувачка закладу.

"Захворюваність збільшилася відсотків на 20. Частіше хворіють люди працездатного віку. При перших симптомах застуди ми рекомендуємо симптоматичне лікування: полоскання горла, прийом вітаміну С, рясне пиття. При підвищенні температури тіла – парацетамол або ібупрофен (жарознижувальні засоби – ред.) і комплекс полівітамінів", - каже завідувачка амбулаторії у селі Божківське Новоселівської громади Наталія Пархоменко.

Захворюваність на ГРВІ: яка ситуація на Полтавщині
Амбулаторія в Божківському. Суспільне Полтава

Приблизно на стільки ж відсотків захворюваність на ГРВІ збільшилася і в області, каже Андрій Байбарза.

"За минулий тиждень у нас захворіло 4 319 людей на всі гострі респіраторні вірусні інфекції. І це був ріст у порівнянні з попереднім тижнем на 18%. Тобто у нас зараз продовжується поступово сезонний ріст захворюваності. Серед цих захворілих 46% складають діти", - каже епідеміолог обласного центру контролю і профілактики хвороб Андрій Байбарза.

За словами Андрія Байбарзи, найвищі показники захворюваності в регіоні – у Коломацькій, Новоселівська Сенчанській та Мачухівській громадах.

Захворюваність на ГРВІ: яка ситуація на Полтавщині
Захворюваність на ГРВІ: де хворіють найбільше. Суспільне Полтава

"Минулого року хворіли, ми всі перехворіли на COVID-19, то як отака погода, намагаюся дуже не з’являтися, де є скупчення людей, щоб не захворіти", - каже жителька села Божківське Новоселівської громади Олена Бойко.

"Від респіраторної вірусної інфекції може захистити комплекс таких простих, але водночас важливих заходів, яких потрібно, щоб кожна людина дотримувалась. Це збалансоване харчування, достатнє вживання овочів, фруктів. Також важливо повноцінний сон – не менше 8 годин, позбутися шкідливих звичок, нормалізувати вагу тіла і прийом полівітамінних комплексів", - пояснює завідувачка амбулаторії у селі Божківське Новоселівської громади Наталія Пархоменко.

За словами епідеміолога Андрія Байбарзи, зниження захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції очікують орієнтовно із середини березня наступного року.

На початок