Будинок святого Миколая у Полтаві: хто прийшов 19 грудня

Будинок святого Миколая у Полтаві: хто прийшов 19 грудня

Будинок святого Миколая у Полтаві: хто прийшов 19 грудня
фото: Суспільне Полтава

У Полтаві будинок святого Миколая, який розташований біля Свято-Успенського собору, 19 грудня відвідали понад 300 дітей. Про це Суспільному повідомила голова благодійної організації "Полтавський батальйон небайдужих" Наталія Гранчак. Діти, які відвідають Миколая, отримують подарунки, які придбали за гроші меценатів. Також охочі можуть надати фінансову допомогу військовим.

8-річний Микита розповідає вірш у будинку святого Миколая, що біля Свято-Успенського собору у Полтаві. Сюди хлопчик прийшов 19 грудня.

"Віршик зараз розкажу. Через поле, через гай у червоному кожушку поспішає Миколай на санчатах по сніжку. В торбі іграшки везе, пряники медові", — каже житель Полтави Микита Табурець.

Будинок святого Миколая у Полтаві: хто прийшов 19 грудня
Черга до будинку святого Миколая у Полтаві. фото: Суспільне Полтава

"Ми знали, що кожного року – на прикладі минулого року, позаминулого – у будиночку був дідусь - святий Миколай, який слухав чемних діток, їх віршики та пісні. Він трішки хвилювався, але в принципі не погано вийшло. Пояснюю дитині, що потрібно вірити в ці свята, це чудо", — говорить жителька Полтави Юлія Табурець.

У день Святого Миколая зранку до актора, який грає цю роль, прийшли близько двох десятків людей.

"Хтось віршик розповідає, хтось пісеньку співає, хтось танцює. Хто не вміє – просто посміхається, присідає, бо у кожного свої таланти. Без подарунка ніхто не йде", — розповідає актор, який грає роль святого Миколая, Роман Сагайдачний.

Будинок святого Миколая у Полтаві: хто прийшов 19 грудня
Актор, який грає роль святого Миколая. фото: Суспільне Полтава

Цього року роль Миколая виконує харків’янин, який до Полтави вимушено переїхав через війну. Відвідати його можна з 18 грудня до 19 січня

"Щонеділі, щосуботи і на свята ми запрошуємо батьків із дітками приходити, і поспілкуватися із святим Миколаєм. Деякі батьки відпускають самих дітей, підлітків. Вони приходять до Миколая самі, без дорослих, розповідають вірші, пісеньки, отримують подарунки і біжать додому", — каже голова благодійної організації "Полтавський батальйон небайдужих" Наталія Гранчак.

Разом із донькою до будинку прийшла Вікторія Мітіна. Її онук розповів вірш Миколаю телефоном.

"Прийшла із меншою донькою, а вдома у мене внучата. Розповідав віршик по телефону Данічка, у нього зараз онлайн урок, і він не зміг прийти. Ми вдячні за таку чудову ідею, дякую святому Миколаю, всім українцям перемоги і миру", — говорить жителька Полтави Вікторія Мітіна.

Будинок святого Миколая у Полтаві: хто прийшов 19 грудня
Дитина на руках в актора, який грає Святого Миколая. фото: Суспільне Полтава

До свята будинок Миколая готували волонтери. Цим займалися від листопада. Від 18 грудня його відвідали понад пів тисячі дітей, розповіла голова благодійної організації "Полтавський батальйон небайдужих" Наталія Гранчак. А ще тут можна залишити гроші, які витратять на потреби військових.

Це наш перший Миколайчик. Для нас це особливе свято. На жаль, ми його зараз розділяємо без тата, бо він у ЗСУ. А дітям повинні бути емоції", — розповідає жителька Полтави Юлія Білоусова.

Що відомо

  • Будинок святого Миколая у Полтаві працює щороку із 2015-го року.
На початок