В Опішнянській громаді на Полтавщині охочих навчали тепличній справі: навіщо

В Опішнянській громаді на Полтавщині охочих навчали тепличній справі: навіщо

В Опішнянській громаді на Полтавщині охочих навчали тепличній справі: навіщо
фото: Суспільне Полтава

Одноденне заняття із тепличної справи організували в Опішнянській громаді. Навчання влаштували для місцевих, переселенців та жителів сусідніх громад. Реєстрували охочих онлайн, розповів Суспільному голова громади Микола Різник.

На підготовленій під висадку ділянці працівниці теплиці показують, як сіють цибулю та зелень.

"Салат ми сіяли через один рядочок, у шахматному порядку, бо кущі великі самі по собі, щоб їм було більше місця. Тоді ж буде і листя більше, а для редиски якраз отак ямка в ямку", — каже працівниця теплиці Віра Свєткіна.

У громаді на Полтавщині охочих навчали тепличній справі: навіщо
Теплиця в Опішнянській громаді. фото: Суспільне Полтава

У теплиці, що в селі Попівка Опішнянської громади, зо три десятки людей. Тут охочих безплатно навчають тепличній справі.

"Це така навчально-практична програма для всіх: для жителів громади, для внутрішньо переміщених осіб, для сусідніх громад, які хотіли б зайнятися, але бояться. Ми їм розказали всі секрети, що вийшло в нас, що не вийшло. І сподіваємося, що цей досвід буде масштабований, поширений", — говорить голова Опішнянської селищної ради Микола Різник.

Облаштували комунальну теплицю у громаді торік. На це витратили близько 300 тисяч гривень із бюджету громади. Нині тут вирощують зо пів десятка видів рослин. Вирощену продукцію продають.

"Ми елементарно почали з того, що посадили цибулю, зелень усяку (петрушку, кріп, кінза, базилік і таке інше). Воно у нас вийшло і показуємо людям. Вони більше дізнавалися, як воно все працює, як воно все робиться. Тепло, ви ж чули, що плівка у два шари, тепловий бар’єр. Які взагалі культури вирощувати", — розповідає працівник теплиці Наріман Ібрагімов.

У громаді на Полтавщині охочих навчали тепличній справі: навіщо
Навчання тепличній справі. фото: Суспільне Полтава

Харків’янка Анна Зеленська-Сумкіна тепличною справою цікавиться давно. Та до нині, каже жінка, знання мала лише теоретичні.

"Поки я збираю знання і оцей практичний момент – це надзвичайно важливо.Чому зрізають таким способом, а не таким? Це все впливає на виробничий процес і на те, як його потім можна буде оптимізувати, і відповідно бути ефективним економічно. Якщо цих деталей не знати, то ти робиш дурні помилки, втрачаєш гроші і втрачаєш мотивацію", — каже жителька Харкова Анна Зеленська-Сумкіна.

Понад три місяці в теплиці працює Любов Крохмалець. Доглядати за рослинами, каже жінка, не складно. Головне – це підтримання вологи.

У громаді на Полтавщині охочих навчали тепличній справі: навіщо
У теплиці вирощують зо пів десятка видів рослин. фото: Суспільне Полтава

"Можна навіть вдома придбати собі невеличкий парничок, спробувати з цього. Я думаю, завжди зелень вийде, бо дуже догляду за нею не потрібно. Але прорвати бур’ян, щоб було полито, щоб не пересохло і не мокро було", — говорить працівниця теплиці Любов Крохмалець.

"Вирішив побудувати теплицю. Побудував, все зробив, але запустити не запустив. Для себе я дуже багато відкрив. Виявляється дуже багато нюансів при вирощуванні навіть зелені, яка елементарна у вирощуванні, не дуже вибаглива", — розповідає житель Диканської громади Віктор Васканян.

Як розповів голова Опішнянської громади Микола Різник, таке навчання на виробництві у громаді організували вперше.

На початок