Ліза Тереза Гаузер виграла останню гонку Кубка світу з біатлону 2022 року: результати першого жіночого масстарту сезону

Ліза Тереза Гаузер виграла останню гонку Кубка світу з біатлону 2022 року: результати першого жіночого масстарту сезону

Ліза Тереза Гаузер виграла останню гонку Кубка світу з біатлону 2022 року: результати першого жіночого масстарту сезону
AP Photo/Andreas Schaad

Як минула остання жіноча гонка Кубка світу 2022 року.

У французькому Ансі відбувся завершальний старт календарного року в межах Кубка світу з біатлону. Закривав третій етап перший жіночий масстарт сезону.

Загалом у гонці взяли участь 30 біатлоністок: до неї відібралися спортсменки з топ-25 загального заліку Кубка світу, а також наступні п'ять найкращих на етапі в Ансі.

Жодна з українок відбір не пройшла. Єдиним представником України у французькому масстарті був Артем Прима, який врешті посів передостаннє, 29-те, місце.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор Кубка світу з біатлону. Дивіться всі гонки сезону наживо на сайті Суспільне Спорт – тут.

На позиціях топ-3 лідерок гонку розпочинала француженка Жулья Сімон, яка в цьому сезоні виграла дві особисті гонки, італійка Ліза Вітоцці, яка тричі була на подіумі, та шведка Ельвіра Еберґ, яка на цьому етапі перемогла в гонці переслідування.

Після першої стрільби лежачи до трійки лідерок вибилися Сімон, норвежка Інґрід Тандреволл та Ельвіра Еберґ, які безпомилково пройшли стартовий вогневий рубіж. Загалом 17 із 30 біатлоністок відстрілялися в "нуль" на лежці.

До другого вогневого рубежу Тандреволл у топ-3 змінила австрійка Ліза Тереза Гаузер. Що вона, що Ельвіра Еберґ знову чисто відпрацювали лежку, утім, пішла на коло штрафу й опустилася на 11-те місце. Натомість до трійки з двома "нулями" пробилася француженка Анаїс Шевальє-Буше.

Після стрільби стоячи Тандреволл та Ельвіра Еберґ випали з топ-3, заробивши по колу штрафу. Натомість у лідерки вибилася Шевальє-Буше, яка вибила третій "нуль" поспіль та вийшла вперед на сім секунд. За нею після стрільби розмістилися шведка Анна Маґнуссон та Клое Шевальє, які так само ще не мали жодної хиби.

Інтрига зберігалася до останнього кола. Шевальє-Буше вперше схибила на завершальному вогневому рубежі, як і Клое Шевальє. Цим скористалася Гаузер, яка відстрілялася в "нуль" і вибилася в лідерки. Також у боротьбу за п'єдестал повернулася Сімон, яка вирвалася на третю позицію.

На фініші Гаузер зуміла зберегти перше місце, зробивши відрив у понад 12 секунд, тоді як Сімон вирвалася на другу позицію, а Шевальє-Буше замкнула трійку призерок.

Для Гаузер це друга перемога в сезоні після "золота" у спринті в Контіолагті. Сімон здобула вже п'яту медаль, а Шевальє-Буше вперше за три етапи піднялася на п'єдестал.

Читайте також: Артем Прима посів 29-те місце в першому масстарті сезону Кубка світу: результат гонки

Кубок світу 2022/23. Ансі (Франція). Жінки, масстарт

  1. Ліза Тереза Гаузер (Австрія, 0+0+1+0) 33:54.1
  2. Жулья Сімон (Франція, 0+1+1+0) +12.3
  3. Анаїс Шевальє-Буше (Франція, 0+0+0+1) +14.3
  4. Ельвіра Еберґ (Швеція, 0+0+1+1) +15.8
  5. Софі Шово (Франція, 1+0+1+0) +22.6
  6. Лу Жанмоно (Франція, 0+1+1+0) +27.2
Читайте також: Трансляція біатлону на Суспільне Спорт: як і де дивитися гонки, уся ключова інформація
На початок