Фактично є, але не на балансі: Харківська облрада шукає закуплене медобладнання

Фактично є, але не на балансі: Харківська облрада шукає закуплене медобладнання

Фактично є, але не на балансі: Харківська облрада шукає закуплене медобладнання

Частину обладнання, яке у 2019 році закупили для лікарень Харківщини на суму понад 100 мільйонів гривень, не передали на баланс медзакладів.

Про це 15 травня на засіданні комісії з охорони здоров’я Харківської обласної ради заявив очільник комісії Володимир Святаш.

"Протягом 2019 року обласними некомунальними комерційними підприємствами були проведені тендерні процедури та здійснено закупівлю медичного обладнання на загальну суму 186 з копійками мільйоні гривень... Станом на нинішній час частину обладнання не передано на баланс відповідних отримавачів на загальну суму 53 мільйони. По окремій номенклатурі медичного обладнання відсутні накази департаменту охорони здоров’я Харківської обласної держадміністрації щодо відповідного розподілу", — озвучив Святаш доручення голови обласної ради від 24 квітня щодо розподілу медичного обладнання, придбаного в рамках програми "Здоров’я Слобожанщини".

Більшість закупівель проводилася комунальним некомерційним підприємством облради "Харківська обласна клінічна лікарня" на загальну суму 111 мільйонів 158 тис. грн.

Керівниця управління комунальної власності Харківської обласної ради Марина Бур’янова пояснила: медобладнання фактично є, але процедура його оформлення не дотримана.

"Через управління питань комунальної власності Харківської обласної ради проходить відповідна передача. Дійсно, відповідним рішенням сесії за 2019 рік було виділено і закуплено обладнання на суму 186 мільйонів... Якщо передача є у межах спільної власності, то ми отримуємо звернення від наших комунальних підприємств, проводимо комісію по списанню і, шляхом відповідного розпорядження, передаємо на баланс нашим комунальним обласним і комерційним підприємствам. На сьогоднішній день не передане медичне обладнання на суму трохи більше 53 мільйонів", — підтвердила Бур’янова.

За словами директора Обласної клінічної лікарні Володимира Яроша, обладнання було передано до медзакладів за заявками, але оформлене договорами відповідального зберігання з правом користування.

"Здоров’ям Слобожанщини" було спочатку закуплено на 111 мільйонів 158 тисяч, як в дорученні заявлено, проведено торги обласної лікарні. Усе обладнання було куплено, поставлено і фактично було в обласній лікарні. Далі згідно з наказом Департаменту охорони здоров’я, це обладнання розподілялося згідно з потребами заяв інших лікарень, лікарням області й районам... Фактично ми його вже передали, а потім просто відбувається голосування і проходить це документально. Передається з мого балансу на баланс обласної або районної лікарні", — розповіла на засіданні бухгалтерка лікарні.

На питання, чому обладнання оформлювалося договорами, а не через комісію облради та без наказу Департаменту, представниця обласної клінічної лікарні відповіла: "Ми писали листи на Департамент з проханням про надання наказу розподілу офіційно на лікарні, згідно заявок".

— Ви отримали відповідь?

— Ні!

— І передали все одно! Без відповідного наказу!

Вадим Іванніков, який очолює Департамент охорони здоров'я Харківської ОДА місяць, сказав, що офіційно поки не може коментувати цю ситуацію, оскільки тільки входить у курс справ.

Голова профільної комісії Володимир Святаш звернувся до представників обласної клінічної лікарні.

"Якщо ви бачите, що це дуже серйозне слизьке питання, грошове, фінансове, і за цим обов'язково хтось прийде і спитає, ну, не хоче з вами працювати обласний департамент, не хоче вам допомагати і так далі, але ж ви є комунальним некомерційним підприємством, ви підпорядковуєтеся нам! Гроші ви отримуєте від нас через них! А чого ж ви ні разу не написали? Нікому! Ні Немикиній (депутатка облради — ред), ні Святашу! Ні Бур'яновій, ні Чернову! Це ви! А чого ж ви не написали? Тому що, напевно, щось вас стримувало? Я тільки умоглядно можу це сказати", — сказав Святаш.

Марина Бур’янова звернула увагу Іваннікова, що голова облради Сергій Чернов листом до голови Харківської ОДА Олексія Кучера просив прискорення процедури видачі відповідних наказів, що дозволять завершити оформлення майна на найближчій сесії 28 травня.

"Тому що виходить, що обладнання використовується незаконно", — сказала Бур'янова.

Голова комісії Володимир Святаш і депутат облради Дмитро Булах ініціювали створення робочої групи, яка має розібратися, чи все обладнання є в наявності, та, як сказав Святаш, за необхідності залучити до з'ясувань правоохоронні органи.

Що відомо

  • 14 травня голова Харківської облради Сергій Чернов повідомив про понад 200 одиниць медобладнання, що не потрапило до лікарень. Він доручив з'ясувати, чому так сталося, адже техніка могла б бути успішно використана у боротьбі з COVID-19.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди